برای ورود به پرتال وب سایت اسکریپت دات کام کلیک کنید

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش گیتار کلاسیک در کرج:
#1
[تصویر:  %D9%82%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C-768x576.jpg]

هنوز دقیقاً معلوم نیست گیتار چطور درآمده، همانطور که از اسمش مشخص است از یک ساز بنام سیتارا گرفته شده است که در فارسی همان سه تار خودمان است. حتی همچنین تار هندی نیز همان سه تارما هست. ظاهراً اولین بار این ساز را زریاب موقعی که از دربار فرار میکرد با خودش برده و با آن آموزش میداد. بعضی ها معتقدند لوت را بشکل گیتار درآورده اند. روایت های مختلفی در این زمینه وجود دارد که هنوز مشخص نیست کدام صحت بیشتری دارد. بعنوان مثال نوازندگان فلامینگو زریاب را قبول دارند. از سوی دیگر بعضی از افراد معتقدند که این ساز در یونان، آشور و غرب ایران رواج داشته است که همان سه تار بوده است که بعدها بشکل امروزی گیتار درآمده است.


شناخت گیتار:


در دوره باروگ، گیتار بشکل یک ساز ۵ سیم بصورت دوبل که درواقع ۱۰ سیم داشته است، کمی سروسامان گرفت. ولی آهنگسازان مطرح آن دوره قطعاتی برای آن ننوشته اند. چون آن زمان توجه اصلی به سازهایی از خانواده ویولن، سازهای بادی مثل: فلوت، ابوا و مخصوصاً کلارینت و تا حدودی هم لوت بوده است.بطورکلی این ساز در قرن ۱۹ ام زیاد استفاده نمی شد و بعنوان یک ساز حاشیه ای محسوب می شد و یا بعنوان ساز دوم برخی از آهنگسازان می نواختند و ساز اصلی نبوده است. در قرن ۲۰ ام یکسری از آهنگسازان و نوازندگان بصورت تخصصی شروع به آهنگسازی با گیتار کردند مانند: تاراگا گیتاری که الان استفاده می شود گیتار ۶ سیم است ولی برخی از نوازندگان هنوز هم گاهی از گیتار ۱۰ سیم استفاده می کنند مانند: دییپس و یک نوازنده مشهور ایرانی بنام: سیروس ملکوتی. همچنین امروزه بعضی از قطعاتی که زیاد نواخته می شوند قبلاً آنها را برای پیانو ساخته بودند که بعدها برای گیتار تنظیم کردند. دوتا از معروفترین آنها بنام: گراندو و آلبنیس هستند.


شما قادر خواهید بود در لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید ، در لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید زیر نظر بهترین اساتید به آموزش ساز مورد نظر خود بپردازید.
پاسخ }
سپاس شده توسط


پرش به انجمن: