برای ورود به پرتال وب سایت اسکریپت دات کام کلیک کنید

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا ارتودنسی دندان درد دارد
#1
[تصویر:  %D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%88%D8%AF%D9%86%D8%...%DB%8C.jpg]اغلب افرادی که میخواهند برای لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  اقدام کنند این ترس و سوال در ذهن آنها به وجود خواهد آمد که آیا ارتودنسی دندان درد دارد یا خیر؟


بر طبق تجربیات درد ناشی از ارتودنسی برای تقریبا تمام افراد در ابتدای درمان امری عادی و بدیهی است چرا که جسم خارجی وارد دهان و دندان آنها شده است و فشار دستگاه های ارتودنسی در ابتدای امر برای بدن غیرادی است البته که عکس العل بدن افراد متفاوت است و عواملی همچون سن بیمار، آستانه تحمل بیمار و استرس ناشی از درمان ارتودنسی میتواند تاثیرگذار باشد اما بر طبق گفته متخصصین ارتودنسی این درد گذرا است و پس از گذشت یک هفته رفع می شود.


در صورتی که از شدت این درد پس از یک هفته کاسته نشد به پزشک لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  خود مراجعه کنید تا با تغییراتی نسبت به کاهش درد شما اقدامات لازم را به عمل آورد. به طور کل نمی توان نبود این درد را انکار کرد و کلیه بیماران پس از اقدام به درمان با این درد مواجه خواهند شد که البته با راهکارهای مختلفی می توان در بهبود این درد گام برداشت.


توصیه هایی برای مدیریت درد ارتودنسی :


در درمان ارتودنسی از براکت ها استفاده می شود که این براکت ها باعث درد در ابتدای امر می شوند. برای اینکه از درد ناشی از ارتودنسی در این دوره رهایی یابید ما روشهای زیر را پیشنهاد میکنیم:


داروهای مسکن و شیمیایی اولین راهکار برای کاهش درد ارتودنسی :


برای برطرف شدن این ناراحتی از داروهای مسکن بدون نسخه مانند استامینوفن و ایبوپروفن (بروفن) برای آرام شدن درد دهان و سر درد استفاده کنید تا زمانی که به آن عادت کنید.همچنین دهانتان را با محلول آب و نمک شستشو دهید تا ناراحتی و تورم کاهش یابد.دهان شویه ها و یا اسپری های بی حس کننده دهان به مدت 3 الی 4 ساعت دهان را بی حس می کند و درد ناشی از ارتودنسی را کاهش می دهد.


رژیم و برنامه غذایی :


توجه به رژیم و مواد غذایی برای درمان درد ارتودنسی باید مورد توجه قرار گیرد. بیمار باید در طول درمان ارتودنسی غذاهای چسبنده و سفت دوری کند. چون این غذاها به بریس ها آسیب میرسانند و درد را بیشتر میکنند.در هفته اول درمان ،بیمار باید از مواد خوراکی نرم و رقیق استفاده کند. سوپ، آش، پوره سیب زمینی و مواد غذایی از این دست، برای هفته اول درمان بسیار مناسب هستند.


توجه به بهداشت دهان و دندان :


از جمله عوامل دیگر در کاهش درد ناشی از ارتودنسی رعایت بهداشت دهان و دندان است . در این دوره به بیماران توصیه می شود از سوپ و غذاهای نرم و سبک استفاده کنند. همچنین در زمانلینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  آرامش داشته باشند تا سرعت و یا سختی مسواک به درد آن ها اضافه نکند.


استفاده از پک سرما و یا مواد غذایی سرد تر:


ایجاد سرما منجر می شود که بیمار درد کمتری را در درمان ارتودنسی احساس کند.


اجتناب از غذاهای ترش


از جمله عوامل دیگری که برای کاهش درد طی دوره اولیه درمان ارتودنسی به بیماران توصیه میگردد عدم استفاده از نوشیندنی ها و غذاهای ترش مزه است.


مراجعه به ارتودنتیست :


در صورتی که با رعایت تمامی موارد بیان شده درد هنوز نیز ادامه دارد به لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  معالج خود رجوع کنید و مشکل خود را با ایشان مطرح سازید.متخصص ارتودنسی بعد از بررسی بریس ها آنها را کمی شل می کند تا درد کاهش یابد.


در نظر داشته باشید همکاری بیمار در طی دوره درمان ارتودنسی از جمله عواملی است که به شدت در درمان ارتودنسی تاثیرگذار است و البته که میتواند بر روی کیفیت و زمان ارتودنسی تاثیر گذار باشد. پس از همین ابتدای امر تلاش کنید تا به بهترین حالت ممکن با پزشک خود همکاری لازم را داشته باشید تا بتوانید نتیجه ای مطلوب و ایده آل را در لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  تجربه کنید.
پاسخ }
سپاس شده توسط
#2
لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید قدیمی ترین و در عین حال وسیع ترین سیستم پزشکی در جهان امروز است. دارو به طور انحصاری از گیاهان ساخته شده است. که در همه جوامع مورد استفاده قرار می گیرد ودرهمه فرهنگ ها مشترک است.

لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید ، که به عنوان گیاه شناسی شناخته می شود، یک سیستم پزشکی مبتنی بر استفاده از گیاهان یا عصاره های گیاهی است که ممکن است بصورت استعمال خارجی روی پوست بکار رود یا خورده شود.از زمان های قدیم، داروهای گیاهی دربسیاری از فرهنگ های مختلف در سراسر جهان برای درمان بیماری و برای کمک به توابع بدن استفاده می شود.درمان های گیاهی به صورت عصاره ها، تنتور ها، کپسول ها و قرص ها و همچنین چای ممکن است توسط پزشکان بسیاری از رشته های مختلف توصیه می شود

لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید ، خط میان غذاها و داروها را متزلزل می کند یک خط که در بسیاری از فرهنگ ها در وهله اول کشیده شده است. استفاده از گیاهان و ادویه جات که اثر پیشگیری از بیماری در غذاها را دارد، یکی از بهترین راه های استفاده از قدرت شفا است. به عنوان مثال، به نظر می رسد که استفاده روزانه از زردچوبه در غذاهای کاری یکی از دلایلی است که افراد سالخورده در هند دارای یکی از پایین ترین میزان بیماری آلزایمر در جهان هستند.

آیا عوارض جانبی یا شرایطی وجود دارد که از داروهای گیاهی اجتناب شود؟

بله هنگام مصرف دارو، باید تعاملات احتمالی را با داروهای گیاهی مورد بررسی قرار دهید. در مورد مخلوط گیاهان و داروهایی که اقدامات مشابهی دارند، مراقب باشید. به عنوان مثال، Valerian گیاهی، یک آرام بخش، احتمالا نباید با داروهای تجویزی مخلوط شود. به همین ترتیب، از مخلوط کردن گیاهان و داروهایی که اقدامات متضاد دارند جلوگیری کنید به عنوان مثال،گل راعی یا هزار چشم ، یک درمان طبیعی برای افسردگی، می باشد که ممکن است اثر بخشی برخی از داروها را کاهش دهد و باعث شود آنها به سرعت متابولیزه شوند.

بارداری:
بهتر است از مصرف هر گونه گیاه در طول بارداری، به خصوص در سه ماهه اول خود داری کنید مگر اینکه تحت مراقبت یک متخصص حرفه ای باشید.

زمان شیرده هی:
به استثنای گیاهانی که می توانند تولید شیر مادر (پنیر زرد، شکوفه، و یونجه) را تحریک کنند، زنان شیرده باید از بسیاری از گیاهان دارویی برای چهار تا شش ماه اول زندگی یک کودک استفاده کنند.

کودکان:
داروهای گیاهی که برای بزرگسالان سالم هستند ممکن است برای کودکان ایمن نباشد. پس مراقب باشید

برای اطلاعات بیشترلینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید کلیک کنید


مطالب مرتبط:


لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

تاریخچه طب سوزنی


لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید


خواص دارویی کاکوتی چیست
پاسخ }
سپاس شده توسط


پرش به انجمن: