برای ورود به پرتال وب سایت اسکریپت دات کام کلیک کنید

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانستنی های جالب ویولن
#1
ویولن و دانستنی های جالب آن
دنیای موسیقی پر از انواع و اقسام ساز هایی است که هرکدام صدایی منحصر به فرد دارد. ویولن یکی از انواع آلات موسیقی است که طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. این که ویولن چیست و چگونگی نواختن آن مطلبی است که به صورت مستقل در آینده به آن خواهیم پرداخت. در این مقاله قصد داریم به دانستنی های جالب در مورد ویولن و حقایق جالبی در خصوص این ساز بپردازیم.
با ثبت نام در دوره های آموزشی در لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید آینده نوازندگی خود را تضمین کنید.
[تصویر:  Violin-min-min.jpg]
گران ترین ویولن جهان
آنتونیو استرادیواری نام بهترین سازنده ویولن طی سه قرن گذشته است. پس از آن هنرمند بی نظیر هنوز کسی نتوانسته است ویولنی به خوبی ویولن های او بسازد. بنابراین طبیعی است که ویولن های ساخت آنتونیو استردیواری در حراجی های بزرگ به بالاترین قیمت به فروش می رسد.
بزرگترین ساز ویولن در جهان
برخی افراد برای ثبت نام خود در کتاب گینس دست به کارهای عجیب و غریب بسیاری می زنند. در پی این امر در سال 2010 دوازده نفر در کشور آلمان تصمیم به ساخت بزرگترین ویولن جهان می گیرند و خوشبختانه موفق به ثبت رکورد خود می شوند.
طول این ویولن در حدود 4/28 متر است. این ساز وزنی معادل 100 کیلوگرم دارد. نکته جالب این که در اجرا های موسیقی می توان از این ویولن استفاده کرد.
[تصویر:  Largest_Violin-min.jpg]
کوچکترین ویولن ساخته شده در دنیا
وقتی بزرگترین ویولن ساخته می شود مگر می شود که کوچکترین آن ساخته نشده باشد. محققین شرکت گوگل سازنده کوچک ترین ویولن جهان است که از طریق امواج رادار کار می کند و نیازی به لمس کردن آن نیست. این ساز الگو های حرکتی انگشتان شخص نوازنده را شناسایی می کند و آواهای صوتی را پخش می کند.
محققان شرکت گوگل پس از ساخت کوچکترین ویولن هوشمند امیدوارند تا از این تکنولوژی بتوانند در پروژه های مفید و کارآمد دیگری نیز استفاده کنند.
رکورد سریع ترین نوازنده ساز ویولن
در سال 2008 دویود گرت با نواختن سیزده نوت در ثانیه عنوان سریع ترین ویولنیست دنیا را کسب کرد. دو سال بعد در سال 2010 رکورد دیوید توسط شخصی به نام بن لی شکسته شد. هنوز هم بن لی با رکورد نواختن پانزده نوت در ثانیه سریع ترین نوازنده ویولن در جهان است.
[تصویر:  139543-min-1024x640.jpg]
 
دانستنی های جالب ویولن و دوچرخه سواری
حتی فکر به نوازندگی ویولن در حالی که سوار بر دوچرخه هستید کاری دشوار است اما جالب است که بدانید شخصی بوده که موفق به انجام این کار شده است. کریستین آدام نام فردی است که رکورد دار دوچرخه سواری هنری است. برای ثبت این رکورد او در حین راندن دوچرخه به سمت عقب در حال نواختن ویولن نیز بوده است.
 
[تصویر:  SW-HH-min.jpg]
ویولنی از جنس موی انسان
کار عجیب و غریب دیگری که با ساز ویولن انجام شده است ساخت این ساز با موی انسان است. در این ویولن به جای تارهای فلزی از موهای طبیعی انسان استفاده شده است.
اگر به یادگیری موسیقی علاقه مند هستید می توانید بالینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید در لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید متشکل از مجرب ترین اساتید به هدف خود برسید.
سازنو لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید است که در تمام مراحل یادگیری از مبتدی تا حرفه ای شما را یاری می دهد.
پاسخ }
سپاس شده توسط


پرش به انجمن: