برای ورود به پرتال وب سایت اسکریپت دات کام کلیک کنید

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رقص انزلی
#1
رقص های آذربایجانی از زیباترین رقص های دنیاست که تمامی حرکات آن با ریتمی به خصوص، به صورت منظم و پشت سر هم انجام می شود. با کمی دقت در فلسفه رقص های محلی می توان به این نکته پی برد که هر نوع رقص محلی ریشه در تاریخ و اتفاقاتی دارد که در گذشته در آن محل روی داده است. البته نا گفته نماند که شرایط اقلیمی و جغرافیایی هم در شکل گیری نوع حرکات رقص ها تاثیرگذار بوده است.
به همین ترتیب لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید شامل شاخه های بسیار متعددی می شود. رقص انزلی تنها یک مورد از انواع لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید است. لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید ، لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید ، رقص اچ بادام بیر قوز،لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید و.... همه از انواعلینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید هستند که پیش تر به توضیح در مورد آن ها پرداختیم. در این مطلب قصد داریم شما را با رقص انزلی بیشتر آشنا کنیم.
[تصویر:  azerbaycan-halk-dans-77fbd4622724dd524fe5-min.jpg]
رقصی اصیل به نام رقص انزلی
اصالت از ویژگی های بارز رقص ترکی است. مردم بی نظیر این خطه با لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید به فرزندان خود این هنر قدیمی را از نسلی به نسل بعد منتقل می کنند و سبب زنده نگه داشتن آن می شوند. با این حال آنقدر این هنر آئینی سرشار از جذابیت است که علاقه مندان بسیاری را در سراسر دنیا به خود جذب کرده. رقص انزلی هم یکی از رقص های قدیمی و محلی مردم آذربایجان است که همچنان آن را در مراسم های خود اجرا می کنند.
رقص انزلی چگونه انجام می شود؟
رقص انزلی یک نوع رقص فولکلوریک متعلق به مردم آذربایجان منطقه باکو است که در سال های ۱۸۸۰ تا ۱۸۹۰ به وجود آمده است. در ابتدا انزلی یک ملودی آرام بود که برای زیبا تر شدن آن شروع به رقصیدن با این ملودی کردند. در حقیقت رقص انزلی یک رقص کاملا سنتی و مناسبتی است که در ابتدای مراسم عروسی آن را انجام می دهند. به دلیل آرام بودن ملودی آن، حرکات رقص انزلی نیز بسیار آرام انجام می شود. به همین دلیل انجام این رقص برای افراد مسن مناسب تر است. با توجه به اینکه این رقص مناسب افراد مسن و میانسال است اما جوان ها هم می توانند آن را انجام دهند.
رقص انزلی از متداول ترین رقص های آذربایجانی است که ملودی آرام آن باعث شده تا حرکات رقص هم آرام و پیوسته انجام شود. نکته جالبی که باید در ملودی های آذری توجه کنید، این است که بداهه گویی و بداهه نوازی در اکثر موسیقی های آذربایجانی دیده می شود. به همین جهت محققین ملودی های آذربایجانی را به چند دسته تقسیم بندی کرده اند: عاشقانه ها، موسیقی عزا و مذهبی، موسیقی کار و تلاش روزانه. ملودی انزلی به دلیل اینکه در مراسم های عروسی نواخته می شود، جزو موسیقی های عاشقانه به حساب می آید.
[تصویر:  photo_2016-10-21_09-08-08-min.jpg]
گروه هنری اوتلار و آموزش رقص انزلی
برای فراگیری هنر رقصیدن بدون شک باید به افراد متخصص در این زمینه مراجعه کنید.لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید یکی از بهترین و کارآمد ترین تیم جهتلینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید است. اوتلار برای علاقه مندان به یادگیری انواع رقص ترکی، دوره های آموزشی با اساتید حرفه ای برگزار می کند. اگر می خواهید رقص انزلی را به صورت حرفه ای یاد بگیرید، گروه اوتلار بهترین گزینه برای شماست.
علاوه بر این، تیم مجرب اوتلار مجری انواع رقص های آذری در تهران و سایر استان ها نیز هست. شما می توانید با رزرو قبلی از حضور تیم اجرایی این گروه در مراسم های خاص خود مثل عروسی ها و جشن تولدها و همینطور مجالس عمومی تر مانند همایش ها بهره مند شوید و به این شکل جلوه ای بی نظیر به مجلس خود ببخشید.
شما می توانید به صورت غیر حضوری و از طریق صفحه لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید   اطلاعات لازم در خصوص نحوه رزرو و قیمت ها و همینطور زمان برگزاری و هزینه دوره هایلینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید گروه هنری لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید را کسب کنید.
[تصویر:  Untitled-12-min.png]
پاسخ }
سپاس شده توسط


پرش به انجمن: