برای ورود به پرتال وب سایت اسکریپت دات کام کلیک کنید

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طول درمان ارتودنسی
#1
مدت درمان ارتودنسی
ارتودنسی با هدف منظم کردن دندان های نا مرتب از درمان های بسیار رایج در دندانپزشکی است. با این که اقدام برای این درمان در سنین پایین تر مناسب تر خواهد بود اما سن مشخص و دقیقی برای آن تعریف نشده است. طول مدت درمان لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد.
در این مطلب سعی داریم عوامل گوناگونی که در طول مدت درمان ارتودنسی موثر هستند را بررسی کنیم.
عوامل موثر مدت درمان ارتودنسی
عوامل بسیاری در تعیین طول مدت درمان ارتودنسی تاثیرگذار هستند. طبیعی است که برای مرتب کردن دندان ها موارد و مشکلات دهانی دندانی وجود داشته باشد که لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید لازم باشد ابتدا آن ها را برطرف سازد.
نوع ناهنجاری
ناهنجاری های دندانی فکی نسبت به مشکلات دندانی زمان بیشتری جهت درمان می طلبند.
شدت ناهنجاری
شدت ناهنجاری هم از عوامل موثر در طول درمان است. مسلم است که بسته به میزان ناهنجاری مدت درمان ارتودنسی هم متفاوت خواهد بود.
سن بیمار
از جمله دیگر عوامل تعیین کننده در مدت درمان می توان به سن اشاره کرد. در سنین کودکی و نوجوانی نسبت به سنین بالا به دلیل دانسیته کمتر، استخوان فکین و متابولیسم فعال تر، سرعت حرکت دندانها بیشتر بوده و مدت درمان ارتودنسی ممکن است کوتاهتر شود.
چگونگی رفتار بیمار
میزان همکاری بیمار در طول درمان ارتودنسی بسیار تاثیر گذار است. دقت بیمار در رعایت بهداشت ارتودنسی، انجام صحیح دستورات حین درمان و مراجعات منظم بی تردید نقش اساسی در پیشرفت درمان و کاهش طول دوره لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید دارد.
تخصص درمانگر
اگر برای تشخیص و انجام ارتودنسی به یک لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید مراجعه کنید می توانید از درمان مطمئن تری بهره مند شوید.
دندانپزشک عمومی صلاحیت انجام درمان ارتودنسی ثابت را ندارد. انجام ارتودنسی نزد دندانپزشک غیر متخصص ضمن کاهش محسوس کیفیت نتیجه درمان، سبب طولانی شدن بیش از اندازه طول درمان و عوارض جبران ناپذیر ناشی از آن خواهد شد.
نوع ارتودنسی
ارتودنسی انواع مختلفی دارد. لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید ، لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید ، لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید و... از جمله نمونه های ارتودنسی دندان هستند. به عنوان مثال از آنجا که کار با براکت های سرامیکی نسبت به براکت های فلزی برای ارتودنتیست مشکل تر است ممکن است مدت درمان ارتودنسی را افزایش دهد.
یا در سیستم دیمون به دلیل اصطکاک کمتر حرکت وایر درون براکت ها بخصوص در کیس های ارتودنسی بدون کشیدن، طول درمان ارتودنسی ممکن است تا چند ماه کاهش یابد.
در هر حال هنگامی که به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید نوع درمان، میزانلینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید و طول مدت درمان را به صورت تقریبی به شما اطلاع می دهد. جهت انجام مشاوره رایگان می توانید با لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید در ارتباط باشید.
پاسخ }
سپاس شده توسط
#2
بلیچینگ دندان چیست؟

لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  یکی از روش های علمی و موثر در سفید کردن دندان ها می باشد که امروزه بسیار از آن استفاده می شود. افراد با انجام بلیچینگ می توانند رنگ دندان های خود را تغییر بدهند و به رنگ دلخواه خود دست بیابند و دندان های زیبایی داشته باشند.رنگ دندان‌ها به مرور زمان و با افزایش سن تغییر می کند. این رنگ بد دندان در اثر نفوذ رنگ دانه ها به ساختار لوله ای شکل مینا و تغییر مواد معدنی عاج صورت می‌گیرد و موجب ایجاد رنگ زرد در دندان می شود. بسیاری از افراد نیز به دلایل مادرزادی دارای رنگ مناسبی در دندان نمی باشند . از آن جائی که سفیدی دندان‌ها به طور ناخود آگاه نشانه‌ای از جوانی و زیبایی بر شمرده می‌شود و در زیبایی فرد تاثییرات بسیاری دارد ، همواره سفید کردن دندان ها که در علم پزشکی به آن بلیچینگ نیز گفته می شود، از محبوبیت برخوردار بوده است. این نکته قابل ذکر است که بلیچینگ دندان برروی دندان های روکش شده و همچنین روکش ایمپلنت دندان قابل انجام نمی باشد.
انواع بلیچینگ دندان
بلیچینگ در مطب
بلیچینگ در خانه
بلیچینگ در مطب
در مطب دندانپزشک یک ژل مخصوص بر روی سطح دندان ها قرار می دهد و سپس با لیزر اقدام به سفید کردن دندان می کند .سفید شدن دندان در روش مطب که توسط دندانپزشک انجام می شود بسیار تاثیرگذار تر خواهد بود .

بلیچینگ در خانه
در روش بلیچینگ در خانه ابتدا لازم است که در یک جلسه از فک بالا و پایین شما قالب گیری شود و در جلسه بعد قالب به همراه ژل مخصوص به شما داده می شود. ابتدا ژل را در قالب قرار دهید و سپس بر روی دندان های خود بگذارید ، با این روش می توانید دندان های خود را سفید کنید .
مزایا و عوارضلینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید
برای سفید کردن دندان ها به روش بلیچینگ از مواد شیمیایی استفاده می گردد. نام این مواد شیمیایی پر اکسید هیدروژن است که باعث تغییر رنگ و سفیدی دندان ها می شود. در روش بلیچینگ مواد شیمیایی به درون مینای دندان نفوذ می کنند و رنگ دانه های رسوب کرده در بین هرم‌های مینائی را اکسید می‌کنند.با گذشت زمان نفوذ مواد اکسید کننده بلیچینگ به داخل عاج دندان که در لایه زیرین مینا قرار دارد نیز صورت گرفته و رنگ آن نیز روشن تر می‌شود. مواد استفاده شده در انواع مختلف بلیچینگ متفاوت می باشد و دارای غلظت های متفاوتی است. در مواردی که به سفید شدن فوری نیاز داشته باشیم از روش مطبی استفاده میکنیم ولی شیوه صحیح آن استفاده از هر دو روش بلیچینگ می باشد.

معرفی خدمات لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  :

لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید
پاسخ }
سپاس شده توسط


پرش به انجمن: