برای ورود به پرتال وب سایت اسکریپت دات کام کلیک کنید

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فواید ارتودنسی
#1
[تصویر:  %D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%88%D8%AF%D9%86%D8%...%DB%8C.jpg]در این مقاله برای شما که به هر دلیلی شک دارید که لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  میتواند تاثیر به سزایی بر روی چهره، لبخند و همچنین سلامت و بهداشت فک و دندان شما داشته باشد سخن میگوییم پس با ما در ادامه همراه باشید تا از فواید ارتودنسی و مزایای ارتودنسی مطلع شوید:


ارتودنسی در سن پایین یا ارتودنسی در کودکان میتواند تاثیر به سزایی بر روی اصلاح و درمن ناهنجاری های فک شما داشته باشد. و میتوان فک را به جهت درست برای آینده و رویش دندان های دائمی  و همچنین دندان عقل آماده کرد تا از مشکلات در آینده پیش بینی کرد.


معاینه قبل از ارتودنسی هم میتواند از جمله فواید ارتودنسی باشد چرا که کل دندان ها و فک بیمار معاینه می شوند و چنانچه دچار مشکلی باشد تحت درمان قرار خواهد گرفت.


فواید ارتودنسی در انتهای درمان ارتودنسی بیشتر از هر چیزی تاثیر خود را بر روی چهره و لبخند بیمار نمایان می شود


افزایش اعتماد به نفس بیمار را میتوان از جمله فواید دیگر ارتودنسی نام برد چرا که با داشتن چهره زیبا و دلنشین بر روی عزت نفس شخص تاثیرگذار است.


بهداشت آسان دهان و دندان لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  برای بیمار شرایط خوبی را مهیا می کند که نه تنها باعث زیبایی بلکه باعث راحت تر شدن تمیز کردن دندان نیز می شود.زیرا جرم و میکروب پشت دندان هایی که نامرتب است بیشتر جمع می شود و در نهایت باعث خرابی دندان ها می شود.


افزایش طول عمر دندان ها را از دیگر مزایا و فواید ارتودنسی میتوان نام برد. چرا که زمانی که پس از ارتودنسی دندان ها در موقعیت مناسب قرا می گیرند و احتمال پوسیدگی دندان کاهش می یابد و از جرم و میکروب لابه لای دندان ها دیگر خبری نیست. همچنین ارتودنسی با قراردادن دندان ها در موقعیت مناسب فکی باعث توازن و کاهش فشار روی ریشه دندان می شود.


ارتودنسی باعث برطرف شدن مشکلات گوارشی نیز می گردد چرا که درست جویدن و هضم مناسب غذا باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش می شود. و دندان های نامرتب نمیتوانند آسیاب و جویدن غذا را به درستی انجام دهند.


برطرف شدن مشکلات عضلانی فکی از دیگر فواید ارتودنسی است. برخی از افراد بنا به دلایل مختلف مانند عادت کردن یا کوچک بودن فک از دندان های یک طرف استفاده میکنند و همین امر باعث نامتقارن شدن صورت آنها می گردد. ارتودنسی مشکلاتی از این قبیل را برطرف میکند.


دندان های مرتب راه را برای سایر درمان های دندانپزشکی هموار می کنند. دندانهای جلو زده بیشتر از سایر دندان ها آسیب میبینند.


ارتودنسی از جمله درمان هایی است که محدودیت سنی در آن وجود ندارد. اگر چه لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  تاکید میکند که بهترین سن برای درمان ارتودنسی ، کودکی و نوجوانی است. اما این تاکید به معنای این نیست که در سنین بالاتر نمیتوان اقدام به ارتودنسی کرد.


لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید می تواند هم برای کودکان هم برای بزرگسالان مفید باشد. با استفاده از ابزارهای ارتودنسی می توان بسیاری از ناهنجاریهای دندانی و فکی را درمان نمود. ارتودنسی با ایجاد هماهنگی‌ بین دندان‌های فك بالا و پایین عملكرد جویدن و آسیا كردن را ارتقا می بخشد، در نتیجه در پیشگیری از سوء هاضمه در درازمدت موثر است. ارتودنسی علاوه بر مرتب کردن دندانها، باعث ارتقا سلامت دندانها و بهداشت لثه شما خواهد شد. دندانهای مرتب بهتر مسواک زده خواهند شد و در نتیجه میزان پوسیدگی دندانی و بیماریهای لثه به طور قابل ملاحظه ای کاهش خواهد یافت. به کمک علم ارتودنسی می توان ناهنجاریهای فکی و اسکلتی صورت را نیز بهبود بخشید.


[تصویر:  1-4-2.jpg]

علاوه بر این ارتودنسی لبخندی زیبا را برای شما به ارمغان می آورد. لبخند یکی از اصلی ترین اجزای زیبایی صورت محسوب شده و از اولین خصوصیاتی است که دیگران در شما می بینند. هدف بیشتر مراجعین برای انجام ارتودنسی، زیبایی می باشد در حالیکه هدف ارتودنسی ضمن تامین زیبایی، درمان است زیرا تامین زیبایی دندان‌ها سلامت روان را به دنبال دارد. در بسیاری موارد افرادی كه دندان‌های نامرتب دارند زیاد نمی‌خندند تا دندان‌های آنها دیده نشود به همین دلیل ارتباط اجتماعی ضعیف دارند.
پاسخ }
سپاس شده توسط


پرش به انجمن: