برای ورود به پرتال وب سایت اسکریپت دات کام کلیک کنید

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وضعیت املاک تهران و سرنوشت رکود آن
#1
سلام به همه دوستان عزیز و خوبم. حالتون خوبه؟ بچه ها امروز میخوایم یه نگاهی به بازار مسکن شهر تهران بندازیم. کلا اگر بخوایم بگیم بازار ملک همیشه خراب بوده و قیمت ها هم سرسام آور بالا. اما الان که آخر سال شده تقریبا وضعیت چجوریه؟؟؟؟؟

در مقاله لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید ، میخواهیم دلایل و چالش های بازار مسکن بخوص در تهران را بررسی کنیم.
قیمت زمین یکی از بزرگترین مشکلاتی است که مردم را برای خانه دار شدن آزار می دهد و مانع راه آنان می شود.
در ایران و در شهر تهران دولت برای مقابله با این مانع روش های گوناگونی در پیش گرفت که چندان به سود املاک تهران نبود و تاثیری هم در لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید نداشت.
نمونه بارز آن ساخت مسکن مهر بود که مشکلات زیادی با خود برای مردم و دولت به همراه آورد. که مهمترین آن ها، بی کیفیت بودن مسکن های ساخته شده و تاخیر زیاد در تحویل آن ها به مردم بوده است. اما پروژه های مسکن مهر برای چه ایجاد شد؟
[تصویر:  mehr-property-project.jpg]پروژه مسکن مهر
به طور کلی چند روش برای ساخت مسکن شناخته شده است. قدیمی ترین شیوه یعنی روش خود مالکی را از دیرباز می شناسیم و با آن آشنا هستیم. زمانی بود که به علت قیمت ارزان زمین و مصالح، این شیوه برای مردم بسیار کارساز بود و کسانی که قصد خانه دار شدن داشتند با آن به راحتی می توانستند مالک خانه شوند. حتی در شهر گران و بزرگی مثل تهران، این روش لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید را پر رونق کرده بود. اما آن زمان مدت هاست که سپری شده است.
[تصویر:  apartment-price-in-tehran.jpg]وضعیت راکد بازار املاک در تهران
شیوه بعدی روش عمومی است که مسکن مهر هم در همین دسته بندی قرار دارد. در این روش دولت زمین رایگان در اختیار نهادهای ساخت و ساز مسکن و پیمان کاران قرار می دهد تا ساخت مسکن را انجام دهند اما نتیجه این روش در ایران چندان خوشایند نبود و وضعیت مسکن، املاک تهران و قیمت آپارتمان در تهران همچنان در رکود باقی ماند.
اما چرا این رکود در بازار املاک رسوب کرده است و برطرف نمی شود؟
در سال های اخیر، بازار ملک و مسکن نسبت به بازارهای دیگر ارزش افزوده نداشته است و این موضوع باعث شده است تا سرمایه داران و حتی مردم عادی هزینه ای برای سرمایه گذاری در این بخش انجام ندهند و این یعنی رکود. مهم ترین دلایل نبود ارزش افزوده در بازار املاک هم افزایش تورم، نرخ ارز و … است.
 
منبع:
لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید
پاسخ }
سپاس شده توسط Sanji


پرش به انجمن: