برای ورود به پرتال وب سایت اسکریپت دات کام کلیک کنید

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پستانک ارتودنسی
#1
[تصویر:  %D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%88%D8%AF%D9%86%D8%...%DB%8C.jpg]


اگر به لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  مراجعه کنید قطعا به شما می گویند که برخی از ناهنجاری های دندانی ریشه در عادات بد در دوران نوزادی یا کودکی است. مکیدن انگشتان یکی از عادات بدی است که اغلب نوزادان آن را انجام می دهند، به همین علت پستانک یک وسیله ای است که مکیدن آن برای نوزادان بسیار خوشایند است. پستانک ارتودنسی یک راهکار برای جلوگیری از مشکلاتی است که ممکن است در آینده به وجود بیابند.
 
آیا استفاده از پستانک منجر به آسیب های دندانی می شود ؟
استفاده از پستانک به طور مدام در سال های اولیه نوزاد معمولا تا سه سالگی هیچ مشکلی به وجود نمی آورد، اما از آن سال به بعد ممکن است با مشکلات دندانی یا فکی همراه باشد، که از شایع ترین مشکلات می توان به جلوزدگی دندان ها، کجی دندان ها و عدم وجود تقارن ما بین فکین است. پس بهتر است نوزادان تا قبل از سه سالگی از پستانک استفاده کنند و بعد از آن باید مادران کودکان خود را از عادت مکیدن پستانک ترک بدهند.
 
برای از بین بردن عادات کودکان مناسب ترین راه کدام است ؟
استفاده از پستانک ارتودنسی مناسب ترین راه برای از بین بردن عادت مکیدن انگشت یا پستانک و شیشه شیر است. پستانک های ارتودنسی به دلیل اینکه بر اساس ساختار دهانی، رشد کام و وضعیت لثه نوزاد ساخته شده است، در نتیجه هیچ آسیبی به ساختار دندان ها و فک وارد نمی کند.
پستانک های ارتودنسی در نوع سیلیکونی و لاتکسی وجود دارند. اما توجه داشته باشید که پستانک های سیلیکونی با دوام تر و مقاوم تر است پستانک های لاتکسی هستند. . به هنگام استفاده نوزاد هیچ گونه بو و مزه ای احساس نمی کند که موجب عدم خوشایند آن ها شود. همچنین به منظور استریل کردن پستانک نوزاد، در سطح پستانک ارتودنسی منفذ هایی تعبیه شده اند که برای استریل کردن تعبیه شده اند. به همین جهت پستانک ارتودنسی سلامت کامل دندان نوزاد را تامین می کند. برای نگهداری پستانک لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  از یک درپوش استفاده می کنند که آن ها را از هر گونه آلودگی حفظ می نماید.
 
انواع پستانک ارتودنسی چگونه است ؟
پستانک ارتودنسی همانند دیگر لوازم بهداشتی عرضه شده در بازار دارای انواع مختلفی هستند. پستانک ارتودنسی دایره ای شکل، پستانک ارتودنسی بادامی شکل، پستانک ارتودنسی معمولی از جمله از انواع مختلف پستانک ارتودنسی هستند.
تمامی موارد ذکر شده بالا بر اساس علم دندانپزشکی و ساختار دهانی نوزادان طراحی و ساخته شده است. اما پستانک ارتودنسی بادامی شکل در بین مردم از محبوبیت بیشتری برخوردار است چرا که ساختار آن ها با کام دهانی نوزادان مطابقت دارد. و علاوه بر این استفاده آن برای نوزادان بسیار راحت تر بوده و هیچ فشاری به سفق دهان و لثه نوزاد به وجود نمی آید. همچنین استفاده از پستانک ارتودنسی هیچ تاثیر منفی بر روی رویش دندان های نوزاد ندارد. اما با این حال بهتر است مصرف پستانک ارتودنسی تا زمان شیرخواری نوزاد به طول بیانجامد و پس از آن بهتر است که مصرف پستانک قطع شود. توجه داشتید باشید که ترک عادت پستانک از نوزادان خیلی راحت تر از ترک لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  است.
نکته دیگری که در استفاده از پستانک ارتودنسی باید در نظر بگیرید این است که به هنگام خرید حتما به تاریخ انقضای آن توجه کنید. اگر از تاریخ انقضای پستانک گذشته بود حتما باید از مصرف آن خودداری کنید و دور بیاندازید.
 
مضرات استفاده از پستانک چیست ؟
استفاده از پستانک هم زمان مناسب خود را دارد اگر از همان ابتدا نوزاد به مکیدن پستانک عادت کند ممکن است به هنگام مکیدن پستان مادر گیج شود. پس بهتر است از یک ماهگی به نوزاد پستانک بدهید.
پستانک وابستگی شدیدی برای نوزاد به وجود می آورد به طوریکه ممکن است حتی در هنگام خواب از آن استفاده کنند و در صورت افتادن از دهان نوزاد با گریه از خواب بیدار شود.
نوزادانی که پستانک مصرف می کنند احتمال عفونت گوش میانی در آن ها افزایش پیدا می کند. تا شیش ماهگی احتمال عفونت گوش میانی بسیار کم است اما در این بازه زمانی احتمال سندروم مرگ ناگهانی نوزاد بالاست.
استفاده طولانی مدت از پستانک موجب بروز مشکلات دندانی می شود. بهتر است تا قبل از دو سالگی کودکان را از عادت مکیدن پستانک ترک داده شوند.
 
فواید استفاده از پستانک چیست ؟
عمل مکیدن یک عادت فطری است که نوزادان از زمانی که در شکم مادر هستند این کار را انجام می دهند. مکیدن انگشت دست یا پستانک باعث آرامش کودک و یک نقش تغذیه ای دارد. معمولا زمانی که کودک خسته یا کسل باشد و به مادر دسترسی نداشته باشد آن گاه با مکیدن انگشت دست یا پستانک خلا مادر را جبران می کند.
در نتیجه زمانی که کودک بی قراری می کند بهترین راه برای آرام کردنش استفاده از پستانک است. همچنین زمانی که بنا بر درد های نوزادی مانند دل درد بی قراری کند و نیز موقع خواباندن نوزاد بهترین روش است. شاید برایتان تعجب آور باشد اما استفاده از پستانک در نوزادان باعث کاهش آلرژی و قوی تر شدن سیستم ایمنی بدن آن ها می گردد. همچنین به عنوان یک وسیله برای حواس پرتی نوزاد جهت آماده شدن مادر برای شیردهی یا تزریق واکسن بسیار مناسب است. برخی از نوزادان متاسفانه به سندروم مرگ ناگهانی دچار می شوند، اما نوزادانی که از پستانک استفاده می کنند از سندروم مرگ ناگهانی به ویژه در خواب جلوگیری می کنند.
 
نکات بهداشتی در رابطه با پستانک ارتودنسی چیست ؟
پستانک ارتودنسی به منظور آرام کردن کودک استفاده می شود و ممکن است در طول روز بیش از ساعت ها در دهان نوزد قرار داشته باشد از همین رو بهتر است برای کودکان زیر 6 ماه هر روز تمیز شوند. جوشاندن پستانک راه مناسبی برای تمیز نگهداشتن پستانک است.
نباید پستانک را طعم دار یا با شیرین کننده ها شیرین کرد. برخی از مادران عادت دارند تا با انواع شیرینی جان یا عسل پستانک را شیرین کنند اما این کار باعث رسیدن آلودگی به نوزاد می شود.
برای حفظ دهان و دندان نوزاد بهتر است از پستانک ارتودنسی بجای پستانک معمولی استفاده کنید، زیرا طراحی پستانک ارتودنسی به گونه ای است که آسیبی به سقف دهان و دندان های نوزاد نمی زند.
پاسخ }
سپاس شده توسط


پرش به انجمن: