برای ورود به پرتال وب سایت اسکریپت دات کام کلیک کنید

امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
پوشش گلخانه پلی کربنات
#1
از مهم ترین مسائل مطرح در زمینه پرورش گیاهان گلخانه ای بحث پوشش گلخانه است که باید به آن توجه ویژه ای شود. پیش از شروع به احداث گلخانه باید انواع متنوع پوشش های موجود را مورد بررسی قرار داد. با در نظر گرفتن تنوع موجود در بازار نباید تنها به هزینه اولیه توجه کرد. بلکه در کنار هزینه احداث، مخارج مربوط به نگهداری و تاثیری که در بهینه سازی مصرف انرژی دارد از موارد بسیار مهم دیگری است که باید قبل از اقدام به تهیه مواد اولیه مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد.
پوشش گلخانه ای پلی کربنات، پوشش شیشه ای، پلاستیکی، پلی اتیلن و... از جمله پوشش های قابل استفاده هستند که در ادامه به توضیح در این مورد می پردازیم. اما اگر میخواهید اطلاعات جامع و کاملی در مورد پوشش گلخانه ای، لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید و لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید کسب کنید می توانید با مشاوران تیم لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید در ارتباط باشید.
[تصویر: 64188755_355602905123068_4780058457384786600_n-min.jpg]
ویژگی های پوشش گلخانه
همه ی ما می دانیم برای پرورش گیاهان نور چقدر اهمیت دارد. پس طبیعی است که پوشش گلخانه باید به نحوی باشد که نور کافی برای رشد گیاهان را از خود عبور دهد.
از موارد مهم دیگر برای رشد گیاهان میزان حرارت داخل گلخانه است. بنابراین پوشش گلخانه باید به نحوی باشد که حرارت حاصل از تابش خورشید را به اندازه ای مناسب وارد محیط کرده و آن را در خود نگه دارد و همین طور در فصول گرم سال گرمای اضافی را به خارج از محیط گلخانه منتقل کند.
در نتیجه حفظ رطوبت و گرمای داخل گلخانه جهت فراهم کردن محیط مناسب برای رشد گیاهان بسیار لازم و ضروری است که انتخاب درست پوشش می تواند این امکان را فراهم کند.
این پوشش باید در برابر سرما و گرما عایق باشد و از این طریق مانع هدر رفتن انرژی شود.
عایق بودن پوشش گلخانه هم از طریق بهینه سازی مصرف انرژی مفید است و هم از این جهت که به وسایل سرمایشی و گرمایشی کمتری در محیط نیاز خواهد بود.
جنس پوشش گلخانه باید به گونه ای باشد که در شرایط آب و هوایی مختلف از استحکام و مقاومت کافی برخوردار باشد و به سادگی آسیب نبیند.
پوشش گلخانه از جنس پلی کربنات
شاید در ابتدای کار استفاده از شیشه یا پلاستیک به عنوان پوشش گلخانه به نظر مقرون به صرفه باشد اما باید دید که در طولانی مدت چه هزینه هایی را در پی خواهد داشت.
هزینه نگهداری و میزان دوام آن ها و اینکه چه مدت بعد نیاز به تعویض دارند بسیار مهم است. استفاده از پوشش گلخانه پلی کربنات به دلیل مزایایی که نسبت به جنس های قابل استفاده دیگر موجود در بازار دارد روز به روز در حال افزایش است.
[تصویر: Greenhouse-Plastic-Panels-Cons-1024x768-min.jpg]
مزایای گلخانه با پوشش پلی کربنات
استفاده از ورق هایی از جنس پلی کربنات به عنوان پوشش گلخانه مزایای بسیاری دارد که در زیر به چند مورد از آن ها اشاره می شود.
 • عایق مناسبی در مقابل سرما و گرما می باشد از این رو می تواند در جلوگیری از اتلاف انرژی نقش بسزایی داشته باشد.
 • منجر به کاهش مصرف سوخت به میزان قابل توجهی می شود پس در طولانی مدت سبب پایین آمدن هزینه ها می شود.
 • در برابر برف، باد، باران و تگرگ مقاوم است.
 • نور خورشید را به اندازه ی مناسبی از خود عبور می دهد و فضای خوبی را جهت رشد گیاهان را فراهم می کند.
 • در برابر ضربه بسیار مقاوم است و به راحتی نمی شکند.
 • طول عمر خوبی دارد.
 • در برابر مواد شیمیایی و انواع چسب ها مقاوم است.
 • نسبت به شیشه و سایر محصولات مشابه وزن کمی دارد.
 • از آن جایی که قابلیت سوراخ کردن، اره شدن و ... دارد امکان نصب ساده تری را فراهم می کند.
پوشش گلخانه پلی کربنات مزیت های بسیاری دارد که در بالا به برخی از آن ها اشاره شد.
اگر مایل به استفاده از لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید یا لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید در منزل یا محیط کار خود هستید یا قصد احداث گلخانه ای را دارید می توانید از طریق قسمت لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید اطلاعات لازم را از مشاوران مجرب لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید کسب کرده و نصب و اجرای آن را به تیم حرفه ای پوشش ساز بسپارید.
[تصویر: polycarbonate-greenhouse-min.jpg]
پاسخ }
سپاس شده توسط


پرش به انجمن: