برای ورود به پرتال وب سایت اسکریپت دات کام کلیک کنید

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گیت ضد سرقت و کتابخانه های مرجع
#1
[تصویر:  1542709579.jpg]

لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  امروزه بسیار متداول وکاربردی  شده است تقریبا در همه هایپرمارک ها و فروشگاه ها بزرگی که شما تشریف می برید لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید وجود دارد و از آن استفاده می شود و تاثیرات بسیار زیادی هم در کاهش میزان سرقت دارد که بر هیچ کس پوشیده نیست .
ولی لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید در بعضی نقاط هم نصب می شود که زیاد دیده نمی شود چون تردد کمی دارد ولی کاربرد بسیار بالایی دارد یا اگر هم ترددش زیاد باشد بسیاری از افراد وجود آن را احساس نمی کنند که امروز قصد داریم در مورد آن کمی صحبت کنیم و به شما خوانندگان عزیز اطلاعات بدیم .
نصبلینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  امروزه در کتاب خانه های مرجع ، کتاب خانه های مرجع دانشگاه ها و کتاب خانه های دانشگده امروزه  بسیار عادی می باشد شاید برای بعضی عزیزان غیر عادی باشد ولی اگر این بار مسیرتان به دانشگاه های سراسری و آزاد از بخش مرجع یا پایان نامه دیدن فرمایید یک یا چند جفت گیت ضد سرقت ملاحظه خواهید فرمود یا بخش کتب خطی و مرجع کتاب خانه ملی ایران تشریف ببرید باز لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید خواهید دید . اولین بار در اواخر دهه 70 میلادی بود که استفاده ازلینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید در دانشگاه های امریکا شروع شد زیرا مشاهده شد که سرقت از کتاب خانه ها بسیار افزایش یافته مخصوصا از بخش کتب خطی و کتب مرجع و کتابها کم یاب برای همین موضوع مدیران و مسئولان کتابخانه ها به فکر چاره بودند برای حل این مسئله که بهترین گزینه برای حل آن گیت فروشگاهی بود بعد از دانشگاه های کشور امریکا دانشگاه های کشور آلمان به فکر تهیه گیت افتادن که در کوتاه مدت بسیار مورد توجه قرار گرفت که در بسیاری از کتابخانه های معتبر نصب و راه اندازی شد و بسیار موفق هم بود .
مکانیزم کاری آن این است که معمولا در شیرازه های کتاب ها لیبل نصب شده است دانشجویان یا مطالعه کنندگان آنها را دریافت می کنند و در محوطه مجاز شروع به مطالعه یا نت برداری می کنند ولی حق ندارند کتاب را از محوطه مجاز خارج شود در صورت خروج لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید شروع به آلارم می دهد و متصدی کتابخانه متوجه خروج غیرمجاز کتب خود از محوطه مجاز می شود و می تواند آن را به راحتی پیگیری می کند و در صورت که کتاب باید از محوطه خارج شود یا با خنثی کننده لیبل ضد سرقت خنثی می شود یا لیبل فعلا غیر فعال می شود و در صورت باز گشت کتاب ها یا دوباره به آنها لیبل الصاق می شود و یا در بعضی گونه از لیبل ها ، لیبل دو باره فعال می شود و دوباره به چرخه باز می گردد . و باعث می شود سرقت از کتابخانه ها خیلی پایین تر بشود و همین اتفاق باعث شد که بسیاری از موزه ها و گالری هم از این سیستم استفاده کنند و همین اتفاقات و استفاده ها باعث می شود که گیت فروشگاه هر روز بیشتر و بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد و باعث کاهش روز از افزون سرقت شود .
پاسخ }
سپاس شده توسط


پرش به انجمن: