تالار گفتمان اسکریپت دات کام

نسخه‌ی کامل: ویژگی های جدید فتوشاپ CC
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
ویژگی های جدید فتوشاپ CC

سلام به همه ما گرافیک دوستان عزیز ،
در این نوشته قصد دارم امکانات و ویژگی های جدید فتوشاپ CC رو براتون تشریح کنم . یک نکته خیلی مهم رو همیشه در نظر داشته باشید که شما به عنوان یک متخصص باید هر روز اطلاعات خودتون رو در حیطه کاریتون اضافه کنین و باید از قابلیت های جدید نرم افزاری که با اون کار میکنید مطلع باشید . در مباحث این نوشته مواردی هم موجوده که مربوط به طراحی وب هست پس لازم دیدم که شما هم به این منبع دسترسی داشته باشید .
 
فتوشاپ CC
Photoshop CC به بازار آمده است و ویژگی های جدید آن شگفت آور است . بعضی از آنها شامل فیلتر کاهش لرزش دوربین، بهبود ابزار ویرایش وکتور، حالت جدید anti-aliasing برای تایپ و… لیست زیر را بخوانید و ببینید که آیا برای شما این امکانات جدید ارزش به روز رسانی دارد یا خیر .
[تصویر: 25299_photoshopcc-660x350.png]
Adobe Camera RAW 8
Camera RAW یک ابزار روتوش فوق العاده است که در جریان کاری خیلی از مردم جایی نداشت چون شما فقط هنگام باز کردن عکس به آن دسترسی داشتید به این معنا که بعد از گذشت زمان نمیتوانستید برگردید و تنظیمات را تغییر دهید. در Photoshop CC شما میتوانید پشتیبانی جدید ترین ورژن Camera RAW را داشته باشید که می تواند به عنوان فیلتر هوشمند بکار برده شود. علاوه بر امکان استفاده از ACR به عنوان فیلتر میتوانید به خصوصیات جدید ACR 8 شامل Upright ، Advance Healing Brush ، Radial Filter هم دسترسی داشته باشید .
 
 • استفاده از ACR به عنوان فیلتر هوشمند
شما قبلا عادت داشتید که از ACR هنگام وارد کردن عکس ها استفاده کنید حالا میتوانید از ACR به عنوان فیلتر یا فیلتر هوشمند در لایه هایتان استفاده کنید :
[تصویر: Image%201.png]
 
 • Upright
Upright مشکلات تصاویر را همانطور که با استفاده از لنز tilt-shift اعوجاج تصویر را تصحیح می کنید، رفع میکند. کاملاٌ خودکار بوده و استفاده از آن راحت است
 
[تصویر: Image%202.png]
 
 • حرفه ای Healing Brush
هر جایی را که خواستید برای ترمیم رنگ کنید، درست مثل ابزار براش ترمیم عمل میکند ولی در اینجا می توانید لکه ها، چین و چروک ها، خطوط برق و سایر اشیاء را بدون تخریب عکس حذف کنید . ویرایش غیر مخرب تنها زمانی کار می کند که ACR را برای یک smart object بکار ببرید .
لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید
 
 
 • Radial Gradient Filter
حالا میتوانید گرادیان ها یا ویگنت ها را برای بخش های بخصوصی از عکس هایتان بکار ببرید.قبلا، مشابه ترین عملکرد post-crop عکس بود که تصویر را بر اساس ناحیه ی crop شده )برش داده شده( عکس اضافه می کرد که شبیه به تصویر طبیعی دوربین نبود و تنها در صورتی که موضوع در وسط قرار میگرفت خوب به نظر میرسید که این قضیه همیشه برقرار نیست. با Radial Gradient Filter میتوانید تصویر را از هر جا که میخواهید شروع کنید به عنوان مثال از چهره یا شیء ای که در مرکز قرار نگرفته .
لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید
 
 • عکس های HDR
جزئیات عکس های ۳۲-bit را با استفاده ی آسان از لغزنده های highlights و shadow در ACR آشکار کنید. به راحتی از ادغام در HDR Pro script استفاده کنید (File > Automate > Merge to HDR Pro)
حالت را روی ۳۲-bit تنظیم کرده سپس روی Tone در ACR کلیک کنید. حال از لغزنده ها برای ایجاد عکس HDR بدون هاله نور استفاده کنید. این افکت به عنوان یک فیلتر هوشمند به صورت خودکار به لایه اضافه خواهد شد.
لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید
 
 
فیلتر کاهش لرزش دوربین
مردم برای سال ها در مورد فیلتر که در کنفرانس Adobe MAX 2011 نشان داده شد صحبت می کردند که نهایتا به بازار آمد و بهترین راه برای نجات عکس هایی است که با حرکت دوربین تار شده اند. فیلتر کاهش لرزش دوربین به صورت خودکار مسیر لرزش دوربین را تشخیص داده و از تکنیک های واضح سازی که مسیر ثبت شده را دنبال می کنند استفاده می کند و روی عکس هایی که تاری حرکتی کمی دارند به بهترین نحو کار میکند و حتی میتواند برای بازیابی جزئیاتی مثل پلاک مورد استفاده قرار بگیرد . ( برای متخصصین تصاویر در پزشک قانونی مفید است )
 
 • ردیابی خودکار مسیر حرکت
فیلتر کاهش لرزش دوربین Photoshop CC عکس را تجزیه تحلیل کرده و مسیری که دوربین در آن حرکت کرده را مشخص می کند آنگاه میتواند با استفاده از داده های مسیر به صورت هوشمند عکس را واضح کند شما میتوانید یک ناحیه از عکس را انتخاب کرده و اطلاعات مسیر حرکت را بدست آورید و یا حتی مسیر را خودتان رسم کنید .
لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید
 
 • بهبود عکس های کمی تار
با تنظیمات صحیح میتوانید عکس هایی که کمی تار هستند را بهبود بخشیده و یا بازیابی کنید. این تنظیمات گاهی می توانند باعث ایجاد افکت هاله شوند ولی به هر حال بهتر از داشتن عکسی تار است. تنها کمترین تاری حرکات میتوانند به طور کامل تصحیح شوند بقیه عکس ها می توانند با کم کردن سایز عکس پس از استفاده از فیلتر کاهش لرزش دوربین بهبود پیدا کنند .
لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید
 
 • بازیابی جزئیات در عکس های خیلی تار
اگر هدف شما استفاده ی هنری نیست می توانید از فیلتر کاهش لرزش دوربین برای بازیابی جزئیاتی در عکس مثل پلاک استفاده کنید .
لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید
 
 
بهبود فیلتر – Smart Sharpen
فیلتر Smart Sharpen قدیمی حال به عنوان میراث از طریق پنل منو قابل دسترسی است و توسط فیلتر جدید Smart Sharpen که امکانات پنل تغییر سایز، کاهش نویز و هدف گیری سایه/سایه روشن ها را به شما میدهد جایگزین شده است .
 
 • پنل با قابلیت تغییر سایز
فیلتر Smart Sharpen قبلا امکان تغییر سایز نداشت یعنی شما فقط یک ناحیه کوچک ۰۴۴ در ۰۰۴ پیکسل برای کار در اختیار داشتید اما حالا میتوانید سایز فیلتر را برای بزرگ کردن مساحت پیش نمایش تغییر دهید .
لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید
 • کاهش نویز
Sharpening گاهی اوقات نویز هایی که قبلا قابل مشاهده نبودند را مشخص میکند به خصوص در نواحی تار عکس، به وسیله فیلتر هوشمند Sharpen و با استفاده از لغزنده Reduce Noise میتوانید نویزها را به کمترین مقدار برسانید .

 
بع علت محدودیت روی عکس لینک دار جهت دنبال کردن آموزش کلیک کنید.