تالار گفتمان اسکریپت دات کام
درمان بواسیر یا هموروئید با ورزش کگل/ونک لیزر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار گفتمان اسکریپت دات کام (http://forum.xn--mgbguh09aqiwi.com)
+-- انجمن: تالار اصلی (http://forum.xn--mgbguh09aqiwi.com/Forum-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: بحث آزاد (http://forum.xn--mgbguh09aqiwi.com/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: درمان بواسیر یا هموروئید با ورزش کگل/ونک لیزر (/Thread-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%DB%8C%D8%A7-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4-%DA%A9%DA%AF%D9%84-%D9%88%D9%86%DA%A9-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1)درمان بواسیر یا هموروئید با ورزش کگل/ونک لیزر - golia70 - 1398/7/9

[تصویر:  pelvic-exercise-kegel-dr-miki-952x372.jpg]

ورزش کگل یکی از تمرینات مناسب برای درمان بیماری های مقعدی و تناسلی نظیر لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  است.این ورزش موثر و کم هزینه به درمان لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  و کاهش درد بیمار کمک می کند .


بیماری لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  یکی از انواع بیماری های نشیمنگاهی است. این بیماری در اثر سبک زندگی غلط و آسیب و فشار وارده بر مقعد ایجاد می شود. لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  موجب تورم و گشاد شدن عروق می شود که این امر می تواند به خونریزی و یا حتی بیرون زدن زائده های گوشتی از مقعد بیانجامد. این بیماری به شدت دردناک و آزار دهنده باید سریعاً درمان شود زیرا در غیر این صورت بواسیر پیشرفت کرده و این امر روند درمان را مشکل و پیچیده می کند.
یکی از راهکارهای درمان بیماری بواسیر یا هموروئید، لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید ، تغییر سبک زندگی و ورزشهای متناسب با بیماری است. از ورزش های توصیه شده برای درمان این بیماری می توانیم به پیاده روی و [b]ورزش کگل[/b] اشاره کنیم. در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل ورزش کگل برای درمان بیماری بواسیر بپردازیم.
ورزش کگل
[تصویر:  837aacb7c09092e46f2cdf45b5acc6e9.png]ورزش کگل یکی از تمرینات مناسب برای درمان بیماری های مقعدی و تناسلی نظیر [b]بواسیر[/b] است. اساس کار این ورزش عضلانی انقباض و انبساط ناحیه پرینه است. این ورزش می تواند افزون بر تقویت عضله با افزایش گردش خون در این ناحیه به بهبود بیماری و نیز کاهش درد بیماری کمک کند.
علاوه بر این انجام کگل می تواند بر عضلات رحم، مثانه، روده کوچک و بزرگ تاثیر بگذارد. این ورزش را می توان در هر ساعتی در روز و در سه حالت نشسته، خوابیده و ایستاده انجام داد. به یاد داشته باشید این ورزش تنها به [b]لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید [/b] کمک می کند و نباید برای درمان زخم های [b]لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید [/b] از آن استفاده نمود، زیرا موجب تشدید بیماری خواهد شد.

نحوه انجام کگل
بهترین حالت برای انجام کگل در ابتدای شروع ورزش حالت خوابیده است. پس از تمرینات بیشتر می توان ورزش را در حالت ایستاده و نشسته نیز انجام داد.قبل از انجام ورزش عضله مورد نظر که پرینه نام دارد را شناسایی کنید. این عضله در لگن و ما بین دو استخوان ران واقع شده است. وظیفه این عضله کنترل لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  و مدفوع است.
برای انجام ورزش کگل، عضله مورد نظر را 5 ثانیه منقبض نمایید. باید تصور کنید که می خواهید از خروج گاز و یا مدفوع جلوگیری نمایید. مجدداً 5 ثانیه عضله را رها کرده و دوباره تکرار کنید، به یاد داشته باشید، این وقفه جزئی از ورزش است و باید انجام شود. این تمرین را می بایست 10 الی 20 مرتبه تکرار نمود.
در طی انجام ورزش از انقباض عضلات شکم خودداری نمایید، برای جلوگیری می توانید دست خود را بر روی شکم قرار دهید.
انجام این ورزش در دوران بیماری و دوره نقاهت پس از [b]لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید [/b] می تواند در تسریع روند درمان موثر باشد.

تاثیرات ورزش کگل
ورزش کگل افزون بر [b]لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید [/b] می تواند در درمان سایر بیماری ها و مشکلات تاثیرات مثبتی داشته باشد، این بیماری ها عبارتند از :
  • درمان مشکلات نعوظ و کنترل انزال
  • درمان [b]بی اختیاری ادراری[/b] بعد از جراحی پروستاتکتومی
  • درمان مشکلات مثانه بعد از سیستکتومی
  • درمان بیماری بواسیر بعد از لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید
  • درمان لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید
  • پیشگیری از افتادگی مثانه و مقعد

تاثیر کگل بر بواسیر
انجام کگل معمولاً در دوران قبل از درگیری با این بیماری و نیز بعد از درمان جراحی لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  توصیه می شود. این ورزش می تواند با تقویت عضله به بهبودی سریع تر بیماری و نیز کاهش درد بیمار کمک کند که در نتیجه آن نیاز به مصرف مسکن کاهش می یابد. این ورزش درمانی موثر و کم هزینه بوده که می تواند به درمان و نیز پیشگیری از بواسیر کمک کند.