تالار گفتمان اسکریپت دات کام
تصورات نادرست درباره ارتودنسی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار گفتمان اسکریپت دات کام (http://forum.xn--mgbguh09aqiwi.com)
+-- انجمن: عمومی (http://forum.xn--mgbguh09aqiwi.com/Forum-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C)
+--- انجمن: مطالب سرگرمی و جالب (http://forum.xn--mgbguh09aqiwi.com/Forum-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%B3%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D9%85%DB%8C-%D9%88-%D8%AC%D8%A7%D9%84%D8%A8)
+--- موضوع: تصورات نادرست درباره ارتودنسی (/Thread-%D8%AA%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%88%D8%AF%D9%86%D8%B3%DB%8C--11894)تصورات نادرست درباره ارتودنسی - abiane - 1398/7/17

مراقبت از سلامت دندان و دهان بر عهده لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید است. اما عموم مردم باور های غلطی در مورد دندانپزشکی دارد  که همین عامل موجب می شود تا سلامت دندان ها و دهان آن ها به خطر بیوفتد. از همه مهم تر برخی از افراد هیچ دانشی و اطلاعاتی درباره لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید ندارند و به راحتی درمان ارتودنسی را به دست هر دندانپزشک غیر متخصص میسپارند.
متاسفانه برخی از تصورات نادرست درباره لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید در بین عموم مردم جا افتاده است که نشان از بی اطلاعی و بی توجه ای به سلامت دهان و دندان است. در ادامه به بررسی برخی از تصورات نادرست در ارتودنسی می پردازیم.
 
  • هر دندانپزشکی متخصص ارتودنسی نیست
بین دندانپزشک عمومی و لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید تفاوت وجود دارد و قطعا یک دندانپزشک عمومی نمی تواند درمان های ارتودنسی را انجام دهد، حتی اگر با دستگاه الاینر یا ارتودنسی کار کند. متخصص ارتودنسی دارای مدرک بورد تخصصی است که نهایتا سه سال دوره تخصصی دیده است تا مهارت لازم برای درمان ارتودنسی را کسب کند.
در نظر داشته باشید که درمان هایی که یک دندانپزشک عمومی انجام می دهد خیلی  ارزان تر از درمان ارتودنسی توسط ارتودنتیست است. با توجه به میزان ناهنجاری دندانی بیمار و نوع روش درمانی لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید متغیر است. خوشبختانه برای پرداخت هزینه های ارتودنسی تعرفه های مشخصی وجود دارد که می توانید به صورت یکجا پرداخت نکنید.
 
  • بعد از قرار گرفتن دستگاه ارتودنسی نیازی به معاینات منظم نیست.
متاسفانه درمان خودسرانه و خوددرمانی های برخی از افراد باعث می شود تا روش درمانی متخصص ارتودنسی زیر سوال برود. بعد از نصب لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید درون دهان متخصص ارتودنسی تاریخ مراجعات بعدی بیمار را مشخص می کند تا روند درمان را بررسی کند و همچنین دستگاه ارتودنسی را تنظیم نماید و اگر نیاز به فشار یا نیروی بیشتری بود آن را اعمال کند.
اما متاسفانه دسته ای از افراد هستند که برای کاهش هزینه ها از مراجعه منظم خود داری می کنند. با این کار لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید افزایش پیدا می کند و منجر می شود تا درمان به خوبی انجام نشود. زمانی که نتیجه درمان مثبت نباشند آنگاه افراد از روش درمانی شکایت دارند.
 
  • درمان ارتودنسی برگشت پذیر است و چندین سال طول می کشد.
طول درمان تمامی روش های درمانی با توجه به سن، جنسیت، میزان سلامت جسمانی فرد، میزان همکاری بیمار، شدت ناهنجاری و همچنین مهارت متخصص بستگی دارد. تمامی فاکتور های ذکر شده تعیین کننده آن هستند که درمان ارتودنسی چه مدت طول می کشد. اما  به طور میانگین بین 9 تا 24 ماه زمان لازم است تا درمان ارتودنسی نتیجه بخش باشد.
اگر توسط متخصص ارتودنسی درمان خود را انجام ندهید نه تنها درمان برگشت پذیر نخواهد بود بلکه می توانید از دندان های ردیف و مرتب بهره مند شوید.
 
  • درمان ارتودنسی با کم ترین میزان درد همراه خواهد بود.
افرادی که از لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید رنج می برند و نیاز به درمان ارتودنسی دارند، فکر می کنند درمان بسیار سخت و دردناکی را باید تحمل کنند. به دلیل اینکه دستگاه ارتودنسی از سیم و لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید تشکیل شده است و باید درون دهان قرار بگیرد، این تصور نادرست در بین افراد ناآگاه به وجود آمده است.
اما تمامی درمان هایی که در یک دندانپزشک انجام می دهد، از کشیدن دندان تا عصب کشی آن ها با بی حسی و بدون درد همراه بوده. همچنین درمان ارتودنسی نیز درد زیادی ندارد و فقط ده روز اول که دستگاه ارتودنسی درون دهان قرار گرفت ممکن است کمی برای بیمار دردناک باشد که با استفاده از مسکن این درد نیز از بین می رود.
پیشنهاد مکنیم مقالات لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید و لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید را نیز مطالعه کنید.
 
  • درمان ارتودنسی محدودیت سنی ندارد.
در گذشته به دلیل ترس از دستگاه ارتودنسی و هزینه های بالای آن والدین اهمیت زیادی به سلامت دندان های کودکان نمی دادند. به همین جهت افراد بزرگسال زیادی را می بینیم که از ناهنجاری های دندانی رنج می برند. و تصور می کنند که دندان ها و استخوان فک آنان دیگر به درمان ارتودنسی پاسخ نمی دهد، چرا که تصور می کنند درمان ارتودنسی مختص نوجوانان و جوانان است و هیچ راهی برای درمان بزرگسالان وجود ندارد.
با کمی تحقیق متوجه  می شوید که درمان ارتودنسی از سن هفت سالگی آغاز می شود و تا 40 سالگی نیز ادامه دارد. تنها نکته ای که وجود دارد این است که لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید با روند کند تری پیش می رود ولی در سنین پایین تر مخصوصا لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید درمان سریع تر صورت می گیرد.
 
  • این باور که با داشتن دستگاه ارتودنسی هیچ چیزی نمی توانید بخورید غلط است
دستگاه ارتودنسی متشکل از بریس، براکت و سیم ارتودنسی است که به دندان های بیمار متصل می شوند. برخی ها تصور می کنند که وجود بریس در دندان ها مانع از غذا خوردن می شود و محدودیت غذایی به وجود می آورد. این بک باور غلط است.
زمانی که بریس درون دهان است می توانید هر نوع ماده غذایی را مصرف کنید فقط برای رعایت بهداشت بهتر است از مواد غذایی بسیار سفت و چسبناک استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث شکسته شدن و یا آسیب به دندان ها شود.
اگر در این خصوص تردید دارید میتوانید مقاله لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید را مطالعه کنید.
 
  • بریس های فلزی زیبایی لبخند را به خطر نمی اندازد.
پیشرفت علم در زمینه درمان ارتودنسی باعث شده است تا علاوه بر بریس های فلزی انواع مختلفی از بریس ها ساخته شوند که غیر قابل رویت باشند. معمولا بزرگسالان و افرادی که بیشتر در ارتباط با مردم هستند ترجیح می دهند تا لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید آن ها مشخص نشود.لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید ، لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید و لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید از جمله انواع بریس های نامرئی هستند.
 
لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید به قدری زیاد است و به شدت در چهره و زیبایی صورت شما نمایان خواهد شد پس تردید را کنار بگذارید و برای ارتودنسی اقدام کنید همچنین میتوانید لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید را مشاهده کنید که صحت این جمله را تایید می کند.