تالار گفتمان اسکریپت دات کام

نسخه‌ی کامل: آموزش انتقال فایل های حجیم از یک هاست به هاست دیگر
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
همانطور که از عنوان این مطلب مشخص هست، در آموزش امروز تصمیم داریم یک مطلب اختصاصی که برای وبمستران بسیار کاربرد دارد را شرح دهیم. فرض کنید شما یکسری اطلاعات را در یک هاست در اختیار دارید و یا اینکه قصد دارید یک فایل را از اینترنت بر روی یک هاست آپلود کنید، شاید ساده ترین راهی که به ذهن شما بیاید این است که ابتدا فایل مورد نظر را دانلود کرده و سپس بر روی هاست اپلود کنید. اما این روش برای فایل های کم حجم امکان پذیر است و اگر شما بخواهید این کار را برای فایل های حجیم انجام دهید، نیاز است که از سرور های VPS استفاده کنید.

[تصویر:  n4ip_host.png]
اما جالب است بدانید که یک روش ساده و بسیار سریع برای انتقال فایل های حجیم از یک هاست به هاست دیگر وجود دارد که تنها با استفاده از یک دستور PHP قابل انجام می شود.
برای مشاهده ی این آموزش تا انتها با ما همراه باشید.

انتقال فایل های حجیم از یک هاست به هاست دیگر:
فرض کنید شما یک هاست در اختیار دارید و تصمیم دارید یک فایل را از اینترنت به هاست خود منتقل کنید، برای انجام این فرضیه مراحل زیر را دنبال کنید:
۱- ابتدا وارد هاست خود شوید
۲- سپس در پوشه ای که قصد دارید فایل درون آن منتقل شود یک فایل PHP همراه با نام دلخواه بسازید و سپس کد زیر را درون فایل کپی کنید.

[تصویر:  blm_10.jpg]
• پس از کپی نمود کد بالا، لازم است است که نوشته های فارسی موجود در کد را با موارد خواسته شده جایگزین کنید:
* آدرس فایل را اینجا وارد کنید: به جای این عبارت میبایست لینک فایلی را که قصد دارید در هاست شما آپلود شود را وارد کنید.
* نام فایل به همرا پسوند: همچنین به جای این عبارت، نام فایل به همراه پسوندش را وارد کنید. (فایلی که به هاست منتقل شود با این نام ذخیره می شود)

مثال: به عنوان مثال ما قصد داریم CMS وردپرس را بر روی هاست خود منتقل کنیم، پس کد بالا را به صورت زیر جایگزین میکنیم:

[تصویر:  1lyq_copy_of_10.jpg]
۳- در مرحله ی بعدی فایل PHP را ذخیره کنید.
۴- اکنون آدرس فایل PHP ساخته شده را در مرورگر وارد نموده و سپس اجرا نمایید تا فایل به صورت سرور به سرور منتقل شود.
منبع:ترفندها
من انجام دادام نشد
من خودم تست نکردم.فکر کنم آقای مجیدی باید راهنماییمون کنه
<?php

function download_remote($url, $save_path) {
set_time_limit (0);
$f = fopen($save_path, 'w+');
$handle = fopen($url, "rb");
while (!feof($handle)) {
$contents = fread($handle, 8192);
fwrite($f, $contents);
}