برای ورود به پرتال وب سایت اسکریپت دات کام کلیک کنید

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارتودنسی یک دندان
#1
در این مقاله در نظر داریم تا شما را با دانستنی های ارتودنسی یک دندان آشنا سازیم:
همانطور که می دانید دندانهای سالم، سفید ومرتب برای داشتن صورتی زیباتر آرزوی هر شخصی است؛ داشتن لبخندی زیبا و دلنشین در ارتباطات اجتماعی فرد و نیز در حالات روحی و روانی‌اش بسیار تاثیرگذاراست. چهره ایی زیبا باعث می‌شود فرد با اعتماد به نفس بیشتری در جمع‌های مختلف حاضر شود و سخن بگوید زیرا در این جمع‌‌ها دوستان و اطرافیان بیشتری را به خود جذب می‌کند.
حتی اگر یک دندان دچار ناهنجاری باشد، در بین دندان های دیگر خود را نشان میدهد. در نتیجه عدم زیبایی دهان و دندان به فرد آسیب می‌رساند و چهره‌ی فرد را زیبا جلوه نمی‌دهد.
امروزه علم دندانپزشکی و لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید مسیر را برای دستیابی به دندان هایی زیبا و دلنشین هموار کرده است. با استفاده از ارتودنسی می توان به ارتودنسی یک دندان، ارتودنسی چند دندان، ارتودنسی فک بالا و پایین و درمان هرگونه ناهنجاری فکی و دندانی پرداخت.
در ارتودنسی لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید با اعمال فشار توسط دستگاه های ارتودنسی می تواند سبب حرکت دادن دندان ها و ریشه دندان شد به گونه ای که هیچ گونه آسیبی به آنها وارد نشود.
ارتودنسی حتی برای افرادی که ناهنجاری های شدید ندارند و برای ارتودنسی یک دندان نیز قابل استفاده می باشد.
لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید
 
نکات مهم در ارتودنسی یک دندان
دو نکته در ارتودنسی یک قابل اهمیت است که در زیر به آنها می پردازیم:
نکته اول این است که باید بدانیم هدف از ارتودنسی مرتب و هماهنگ سازی دندان چیست؟ زیرا در درمان ارتودنسی می توان اهداف مختلفی را انتظار داشت از جمله جفت کردن دندان های بالا و پایین و انحراف خط صورت و اصلاحات فکی و اسکلت وجود دارد که به هم متصل هستند.زیرا در ارتودنسی کل دندانها در هر دو فک درگیر هستند.
نکته دوم این است که لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید برای دوره درمان بر این اساس است که براکت های دندان در کل دهان و برای هر دو فک مورد استفاده قرار می گیرد. که ویژگی اصلی ارتودنسی و شرط انجام دادن هر گونه درمان ارتونسی می باشد.
بنابراین زمانی که یک دندان یا تنها دندان های یکی از فکین دچار مشکل و ناهنجاری باشند، می‌توان از درمان ارتودنسی ثابت برای رفع مشکل استفاده کرد، اما باید توجه داشت که براکت ها برروی تمام دندان‌ها قرار می‌گیرند.
لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید
روش‌‌های ارتودنسی یک دندان
ارتودنسی برای یک دندان به سه روش لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید ، لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید و لیزر درمانی نیز انجام می شود:
 
ارتودنسی ثابت:
همانطور که می دانید در این مورد برای برطرف کردن نامنظم بودن دندان ها بر روی همه دندان ها قرار می گیرند تا جا به جایی به طور کامل انجام شود. برای اعمال تغییرات و تنظیمات در لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید نیاز است تا متخصص ارتودنسی برای اینکار اقدام نماید.
 
ارتودنسی متحرک:
یکی دیگر از روش های درمان ناهنجاری دندان، درمان به روش لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید است که در این روش دستگاه های ارتونسی برای مدت زمان خاصی در دهان قرار می گیرد. در این مورد زمان مورد نیاز کوتاهتر از زمانی است که برای تمام دندان ها نیز لازم است.
در ارتودنسی متحرک شخص می تواند پلاک متحرک را برای موردی چون غذا خوردن و موارد بهداشتی از دهان خارج کند و مجددا جایگذاری نماید.
درمان با لیزر:
لیزر ابزار مورد استفاده در این روش است. در این روش با استفاده از لیزرمی توان دندان را تراش داد و در یک جلسه درمان می‌شود. این روش باعث افزایش آسیب‌ پذیری دندان در مقابل پوسیدگی و همچنین از بین رفتن مینای دندان می‌شود.
لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید
هزینه ارتودنسی یک دندان
لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید رابطه مستقیمی با طول دوره‌ی درمان و وسایل مورد نیاز ارتودنسی دارد و بسته به نوع درمان متفاوت می باشد که با معاینه و بررسی متخصص ارتودنسی و تشخیص نوع درمان مشخص می گردد.
برای اطلاع از هزینه ارتودنسی تک دندان، هزینه ارتودنسی چند دندان، ارتودنسی ثابت و متحرک با مشاوران لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید در تماس باشید.
پاسخ }
سپاس شده توسط


پرش به انجمن: