برای ورود به پرتال وب سایت اسکریپت دات کام کلیک کنید

امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
حقایق جالب درباره گرجستان
#1
لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  : کشور زیبا و فوق العاده گرجستان که در سال های اخیر با استقبال بی نظیر توریست ها و گردشگران از سراسر جهان روبرو شده، اکنون مقصد همیشگی و محبوبی برای اروپاییان و آسیان است. این کشور در کوه های قفقاز قرار داشته و طی آمارهای گرفته شده در سه ماه ژانویه تا مارس امسال، میزبان حدود یک میلیون توریست و گردشگر از سراسر جهان بوده. گرجستان کشوری با جاذبه های طبیعی، تاریخی، فرهنگی، مدرن، جاذبه های تفریحی، مراکز خرید خوب و آب و هوایی بکر در هر دو شهر محبوب خود یعنی تفلیس و باتومی است. اینبار چند واقعیت شگفت انگیز و باور نکردنی از این کشور را برای توریست ها و گردشگران لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  معرفی می کنیم تا بیشتر با آن آشنا شوند. 
خط گرجی شامل زبان های یونانی و ایرانی می باشد
سیستم نوشتن گرجی شامل سه زبان مختلف یعنی نوششوری، اسموترولی و مهدرولی است. درواقع این کشور سیستم نوشتاری خود را دارد. این زبان در ابتدا 38 حرف داشته اما امروزه دارای 33 حرف می باشد. یکی از ویژگی های جالب درباره زبان این کشور این بوده که الفبای آن تحت تاثیر زبان یونانی و ایرانی قرار گرفته و به زبان غیر گرجستانی تبدیل شده است. اگر به این زبان خوب دقت کنید، متوجه تاثیرات زبان ایرانی در شکل های ناقص حروف خواهید شد. 
[تصویر: 1543993625.jpg]
عمیق ترین غار جهان، غار کروبره در گرجستان است
عمیق ترین غار جهان، در کشور گرجستان قرار دارد. این غار که کروبره نام داشته در یک منطقه بسیار کوهستانی، به صورت مخفی قرار داشته و عمق آن به هفت هزار و دویست فوت میرسد. توریست ها و گردشگران میتوانند از این غارنوردی را شروع کنند اما باید بدانند که 27 روز طول می کشد!
[تصویر: 1544000706.jpg]
بسیاری از میراث جهانی یونسکو در متسختا گرجستان وجود دارد
گرجستان دارای منظره های دیدنی، غارهای پنهان، کلیساهای قرون وسطی، بناها و آثار تاریخی بسیار بوده که بیشتر آن ها در پایتخت باستانی اش، متسختا قرار دارد. این منطقه مجموعه بسیار بزرگی از کلیساهای معروف قدیمی، بناهای تاریخی و منطقه کوهستانی سوانتی می باشد. 
[تصویر: 1543980403.jpg]
بیشتر توریست های اروپایی در منطقه اوشگولی در گرجستان هستند
یکی از روستاهای باستانی در منطقه کوهستانی سوانتی، منطقه ای خوش آب و هوا، زیبا و بزرگ داشته که محل اقامت بسیاری از توریست ها و گردشگران اروپایی لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  می باشد. این منطقه در ارتفاع 2100 متری از سطح دریا قرار داشته و مناظر خیره کننده و شگفت انگیز بسیاری دارد. پیشنهاد ما به شما این است که حتما از غذاهای این منطقه تست کنید. مردم منطقه اوشگولی بسیار میهمان نواز و مهربان هستند.
[تصویر: 1543932125.jpg]
گرجستان یکی از کشورهای اکولوژیک متنوع در جهان است
گرجستان آب و هوای مختلفی در قسمت کوهستانی داشته از جمله کوهستانی به نیمه گرمسیری و به نیمه بیابانی. به همین خاطر یکی از کشورهایی در جهان بوده که اکولوژیک متنوع دارد. همینطور دارای حیواناتی از جمله خرس ها، ماهی قرمزها، سیاه گوش، پلنگ و .... می باشد. 
[تصویر: 1543965160.jpg]
وجود بسیار یهودی ها در گرجستان آن را به قدیمی ترین کشور با جامعه یهودی تبدیل کرده است
از قدیمی ترین جوامع در جهان، یهودیانی هستند که در گرجستان، منطقه قفقاز زندگی می کنند. این یهودیان گرجستان به دو گروه تقسیم شده و تاریخ 2600 ساله دارند. یهودیان اشکنازی در قرن نوزدهم به این کشور مهاجرت کردند و اکنون حدود سه هزار یهودی در گرجستان زندگی می کند. 
[تصویر: 1543941380.jpg]
گرجستان برای اسکی کردن مقصد فوق العاده ای است
یکی از تفریحات محبوب توریست ها و گردشگران لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  در این کشور، اسکی کردن در پیست اسکی گودائوری می باشد. این پیست اسکی سالانه هزاران هزار توریست و گردشگر را به سمت خود می کشاند به طوری که در سال 2014 با بارش برف بیشتر از ده متر، گرجستان بهترین مقصد برای اسکی شناخته شد. 
[تصویر: 1544007641.jpg]
تفلیس از کلمه گرجی به معنی گرما می آید
نام تفلیس، پایتخت این کشور از کلمه قدیمی گرجی "Tpili" گرفته شده که به معنی "گرم" می باشد. تفلیس طرفداران بسیاری بین توریست ها و گردشگران داشته و مناظر طبیعی و جاذبه های گردشگری فوق العاده ای نیز دارد
[تصویر: 1544028273.jpg]
لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید و لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید
پاسخ }
سپاس شده توسط


پرش به انجمن: