برای ورود به پرتال وب سایت اسکریپت دات کام کلیک کنید

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفي كتاب *پيش از آنكه بخوابم * اثر اس.جي.واتسون
#1
رمان پیش از آن که بخوابم اولین رمان نویسنده آن یعنی اس جی واتسون در سال ۲۰۱۱ است که توسط خانم شقایق قندهاری ترجمه شده و نشر آموت آن را به چاپ رسانده است.

[تصویر:  x56w_1.jpg]
نکته جالب توجه در مورد این نویسنده بریتانیایی این است که تحصیلات او در رشته فیزیک بوده و مدتی به عنوان شنوایی سنج در بیمارستان کار میکرده است. این پیش زمینه از نویسنده، خواننده را بر آن میدارد که با رمانی آبکی طرف است یا یک شاهکار ادبی. خوشبختانه مورد دوم درس است طوری که تا الان به چهل زبان دیگر ترجمه شده و جز آثار پرفروش نیویورک تایمز و ساندی تایمز شده است.

نویسنده رمان پیش از آن که بخوابم - معرفی رمان پیش از آن که بخوابم را در کافه بوک بخوانید
رمان پیش از آن که بخوابم

کتاب حول زنی به نام کریستین میچرخد.

وی در طی حادثه ای حافظه اش را به کلی از دست داده و چیزی از گذشته را به یاد نمی آورد و هر بار که میخوابد و بیدار میشود اتفاقات قبل از خوابش و افراد واقع در زندگیش را به کل فراموش می کند.

کریستین هر بار مصمم است راهی برای نجات از این وضعیتش پیدا کند که در این بین رازهای عجیبی از زندگیش برایش فاش میشود.

رمان پیش از آن که بخوابم - معرفی رمان پیش از آن که بخوابم
گفته های نویسنده در مورد کتاب

فکر و ایده اصلی این رمان، از ماجرای مردی به نام هنری مولایسون شکل گرفته است. این مرد در ۲۷ سالگی و بعد از یک عمل جراحی دچار فراموشی شده است. هنری مولایسون حدود ۸۲ سال عمر کرد، اما هرگز نتوانست خاطره جدیدی برای خودش بسازد. این تصویر و این روایت واقعی برایم تکان دهنده بود. تلاش کردم که تصویر پیرمردی را در ذهنم مجسم کنم که هر روز خودش را درون آینه نگاه می کند و انتظار دارد مردی بیست و هفت ساله ببیند.
دشوارترین تلاشی که برای نوشتن این رمان کردم این بود که داستان را با زاویه دید اول شخص و از زبان همان کسی بنویسم که دچار فراموشی روزانه می شود. همین موضوع برای من چالش بزرگی بود. زیرا باید حواسم را جمع می کردم که چیزی از زیر دستم در نرود.
درباره رمان پیش از آن که بخوابم

این کتاب را می توان در تریلر روانشناسی و تا حدودی جنایی گذاشت و این دو در کنار هم داستانی فوق العاده و جذاب را به وجود اورده است. هرچند ترجمه خوب خانم قندهاری را نباید فراموش کرد.

تمام کتاب پر از هیجان و اتفاقات و رازهایی است که به مرور معلوم میشود و سوالاتی که تا اخر کتاب همراه خواننده است. کتاب با نثر ساده نوشته شده اما پر از پیچیدگی های روانکاوانه را در بر دارد.
این رمان را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم؟

این کتاب را به دوستانی که به رمانه ای روانشناسی علاقه داردند پیشنهاد میکنم و همچنین دوستانی که رمان خوب با هر تمی دوست دارند بهتره این کتاب را از دست ندهند.

منبع كافه بوك
پاسخ }
سپاس شده توسط


پرش به انجمن: