برای ورود به پرتال وب سایت اسکریپت دات کام کلیک کنید

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه آب بندی کانال های تهویه و ساندویچ پانل
#1
حوه آب بندی کانال های تهویه و لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید : ساندویچ پانل ها ترکیبی از ورق های فولادی که با آلومینیوم و روی پوشش داده شده اند ساخته می شود که بدلیل مقاومت فولاد در برابر آسیب ها و خوردگی ها، لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید ها دارای مقاومت بسیار بالا و وزن بسیار کمی هستند. ساندویچ پانل ها بدلیل هزینه های بسیار مناسب و همچنین وزن کم و نصب و راه اندازی بسیار سریع دارای محبوبیت بسیار فراوانی هستند. ساندویچ پانل ها انوع مختلفی دارند که هر کدام نیز به شکل های مختلفی تولید می شود.
نحوه آب بندی کانال های تهویه و ساندویچ پانل
در برخی از کارخانجات صنعتی بنا به شرایط تولید از کانال های تهویه که از روی پوشش سقف سوله به بیرون هدایت شده استفاده می گردد.و ضروری است بین کانال هوا و ساندویچ پانل سقفی جهت عدم نفوذ آب برف و باران و گردوخاک کاملا آب بندی و درزگیری انجام گردد.
توصیه می شود هیچگاه از مصالح بنایی مانند بتون و گچ جهت آب بندی استفاده نشود زیرا سیمان و گچ پس از خشک شدن به راحتی از ورق جدا شده و باعث پوسیدگی ساندویچ پانل می گردد. همچنین از قیر یا ایزوگام نیز نباید جهت آب بندی استفاده گردد. قیر و ایزوگام داران مواد نفتی می باشند که به مرور باعث خوردگی ساندویچ پانل و در نهایت منجر به پوسیده شدن آن در مدت زمان کوتاهی می گردد.
بهترین روش استفاده از ورق پیش رنگ شده صاف آلوزینگ یا گالوانیزه توسط افراد مختصص در زمینه اجرای نصب لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید و لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید می باشند.
برای حصول اطمینان از آب بندی های لازمه در محل چفت شدن پانل ها قبل از چفت کردن پانل ها محل درز پانل ها با اسپری پلی یورتان پر شده و سپس پانل دیگر قبل از پف کردن کامل پلی یورتان جا زده می شود این کار باعث می شود:
آب بندی پانل ها در محل اتصال به هم زیاد تر باشد.
چسبندگی پانل ها به هم در محل درز زیادتر شود.
تبادل حرارتی در محل اتصال بسیار کمتر گردد
 مراحل نصب ساندویچ پانل
بابه جهت آب بندی مناسب ساندویچ پانل ها باید پیش از نصب و اتصال آن ها به یکدیگر(لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید )، باید به موارد زیر توجه کرد. همچنین باید دقت داشت که محل درز ساندویچ پانل ها را با اسپری پلی یورتان بدلیل اطمینان بیشتر از آب بندی اتصال ساندویچ پانل ها پر شود. پیش از پف کردن پلی یورتان، پانل دیگر را قرار می دهیم. این امر سبب می شود تا:
اتصال بیشتر آب بندی لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید ها
بیشتر شدن چسبندگی ساندویچ پانل ها در مکان درز به یکدیگر
پایین آمدن تبادل حرارتی در مکان اتصال
پاسخ }
سپاس شده توسط


پرش به انجمن: