برای ورود به پرتال وب سایت اسکریپت دات کام کلیک کنید

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
صندلی ارگونومیک چیست و چگونه بهترین آن را انتخاب کنیم؟
#1
کار در یک دفتر به طور معمول مستلزم گذراندن زمان زیادی در حالت نشستن روی صندلی اداری است موضعی که استرس را به ساختارهای ستون فقرات اضافه می کند. بنابراین ، برای جلوگیری از ایجاد مشکلات  کمر و ستون فقرات ، داشتن صندلی اداری که ارگونومیک باشد ، از کمر پشتیبانی کند و وضعیت خوبی را برای بدن ایجاد کند ، مهم است. همیشه این نوع صندلی ها به تعداد زیادی، برای استفاده در دفتر کار وجود دارد. هیچ یک از صندلی های اداری لزوما بهترین نیستند ، اما مواردی وجود دارد که که در انتخاب یک صندلی ارگونومیک خوب بسیار مهم است، برای درک بهتر موضوع با گلدسیت همراه باشید.
یک لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید خوب باید چه ویژگیهایی داشته باشد؟
در ابتدا با توجه به سبک ” صندلی اداری معمولی “، مواردی وجود دارد که یک صندلی ارگونومیک باید داشته باشد ، از جمله:
ارتفاع صندلی: ارتفاع صندلی دفتر باید به راحتی قابل تنظیم باشد. یک اهرم تنظیم پنوماتیک ساده ترین راه برای انجام این کار است. ارتفاع صندلی که از حدود ۱۶ تا ۲۱ اینچ از کف فاصله دارد برای بیشتر افراد مناسب است. این کار به کاربر امکان می دهد تا پاهای خود را صاف روی زمین بگذارد ، ران های افقی قرار بگیرند و بازوها هم ارتفاع با میز قرار باشند.
عرض و عمق صندلی: صندلی باید از عرض و عمق کافی برخوردار باشد تا بتواند از هر کاربر راحت پشتیبانی کند. معمولاً ۱۷-۲۰ اینچ عرض استاندارد صندلی است. عمق (از جلو تا پشت صندلی) باید به اندازه کافی باشد تا کمر کاربر با پشتی صندلی متناسب باشد به طوریکه تقریباً بین ۲ تا ۴ اینچ بین پشت زانوها و صندلی فضا باقی بماند. شیب صندلی رو به جلو یا عقب نیز باید قابل تنظیم باشد.
 
پشتی کمر: پشتیبانی کمر در صندلی ارگونومیک بسیار مهم است. ستون فقرات دارای یک منحنی درونی است و نشستن برای مدت طولانی و بدون پشتیبانی از این منحنی ، منجر به شل شدن آن می شود و باعث می شود ساختار ستون فقرات در ناحیه ی تحتانی باشد از حالت عادی خارج شود. یک صندلی ارگونومیک باید دارای یک تنظیم کمری (هم از نظر ارتفاع و هم از نظر عمق) باشد تا منحنی درونی کمر هر کاربر بتواند از پشتیبانی مناسب بهره مند شود.
پشتی صندلی : پشتی صندلی اداری ارگونومیک باید دارای عرض ۱۲ تا ۱۹ اینچ باشد. اگر پشتی صندلی از صندلی جدا باشد ، باید از نظر ارتفاع و زاویه قابل تنظیم باشد و بتواند از منحنی طبیعی ستون فقرات پشتیبانی کند. اگر صندلی کفی و پشتی را به صورت یک تکه در کنار هم داشته باشد ، باید پشتیبان را در زاویه های جلو و عقب تنظیم کنید و با یک مکانیزم قفل دار از حرکت بیش از حد به سمت عقب جلوگیری شود.
جنس صندلی: جنس روکش صندلی و کفی صندلی اداری باید به اندازه کافی نرم باشد تا در مدت زمان طولانی راحت بتوانید روی آن بنشینید.
دسته :  دسته های صندلی اداری باید قابل تنظیم باشد. آنها باید اجازه دهند که بازوهای کاربر راحت باشد و شانه ها شل شوند. آرنج و ساعد باید استراحت کنند و ساعد در هنگام تایپ نباید بازو را به عقب فشار دهد.
چرخ : هر سبک صندلی ارگونومیک باید به راحتی بچرخد تا کاربر بتواند بدون فشار به مناطق مختلف میز کار خود برسد.
پاسخ }
سپاس شده توسط


پرش به انجمن: