برای ورود به پرتال وب سایت اسکریپت دات کام کلیک کنید

امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
نحوه معرفی سایت به گوگل
#1
در این مقاله قصد داریم نحوه معرفی سایت به موتور جستجوی گوگل را برای شما شرح دهیم.
خب شما یک سایت شگفت انگیز را راه اندازی و توسعه داده اید، در این سایت محتوای مفید و ارزشمند قرار دادید، طراحی سایتتان چشم ها را به خود خیره می کند و اکثرا نظر مثبتی بر روی سایت شما دارند.حال زمان آنست که این سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید.
خب پس از تکمیل سایتتان زمان آن می رسد که سایتتان را در اینترنت منتشر کنید؛ پس از انتشار آن، محتوای شما به سرعت در گوگل به نمایش درخواهد آمد.
البته ممکن است که این کار بیشتر از فشردن یک دکمه انتشار زمان ببرد و شما باید به این منظور پروسه ای را طی کنید.برای فهرست شدن سایتتان در گوگل باید در ابتدا کارهایی را قدم به قدم انجام دهید که ما آنها را به شما خواهیم گفت.
 
گوگل محتوای شما را چگونه پیدا می کند؟
به گفته خود گوگل، از تعداد زیادی کامپیوتر به منظور کاوش میلیون ها صفحه در وب استفاده می کند. به این کاوشگران گوگل، ربات های گوگل یا Googlebot می گویند؛ کار خود را با فهرستی از URL صفحات که از کاوش های قبل ثبت کرده بودند شروع می کنند سپس به وسیله نقشه سایت (Sitemap) که در Google Search Console ارائه شده است، اطلاعات آن سایت را تکمیل می کنند.در حین پروسه Crawling (خزیدن) که ما عموما آن را کاوش می نامیم، گوگل بات به دنبال سایت های جدید، به روز رسانی صفحات موجود و هر پیوند خراب و ناکارآمد می پردازد.
اگر صفحات جدید سایت شما نقشه سایت داشته باشد، گوگل این نقشه ها را خواهد یافت و محتوای آن را کاوش می کند و سپس به طور بالقوه براساس معیار 200+ آن صفحه را در نتایج فهرست می کند.
پس از اتمام فرآیند Crawling، تمام اطلاعات و نتایج بدست آمده به فهرست کلی گوگل ارسال می شود، در نتیجه تمامی سایت های جدید یا به روز شده در لیست قرار خواهند گرفت.در میان پردازش نتایج، گوگل به اطلاعات دیگر صفحات مانند تگ های عناوین (title tags)، توضیحات متا (meta Description)، alt tags و بسیاری چیزهای دیگر توجه می کند.اگر شما محتوای داینامیک (پویا) در صفحه خود دارید، این امکان وجود دارد که گوگل بات نتواند آن را بخواند و آن را به همان صورت نسخه پیش فرض Crawl کند.نسخه پیش فرض صفحات به منظور بهینه شدن برای موتورهای جستجو توصیه می شود.
براساس این نتایجی که کاوش های گوگل می دهد، شاید هیچگاه نیاز نباشد که شما وبسایتتان را به گوگل معرفی کنید و خود این موتور به صورت خودکار سایت شما را خواهد یافت.بزرگترین ایراد این روش اینست که این رویکرد همواره وابسته به زمان خزیدن و ایندکس کردن محتویات سایت به وسیله گوگل است که ممکن است طبق انتظار شما این اتفاق به سرعت رخ ندهد.
زمانی که می خواهید ببینید آیا سایت خاصی در لیست گوگل قرار گرفته است یا خیر فقط کافی است طبق نوشته پایین آدرس سایت  را در کادر جستجوی گوگل وارد کنید، اگر در نتایج جستجو، آدرس سایت خود را مشاهده کردید یعنی گوگل سایت شما را در لیست خود قرار داده است:
"Site:Domainname.Com" مانند: "Site:Sitedar.Com" که آدرس وب سایت رسمی شرکت دارکوب می باشد.
اگر محتوای شما هنوز برای گوگل ایندکس و مستند نشده باشد، گوگل به شما پیغام می دهد که جستجوی شما با هیچ نتیجه ای مطابقت ندارد.
اگر هیچ محتوایی یافت نشد، در مرحله بعدی شما باید یک Sitemap ایجاد کنید و آن را به گوگل بفرستید.در ادامه مقاله طریق ارسال نقشه سایت را آموزش خواهیم داد.
 
چگونه می توانم وب سایت خود را به گوگل معرفی کنم؟
اگر شما یک سایت با نام تجاری جدید دارید، در ابتدا باید آن را در کنسول جستجوی گوگل (Google Search Console) تایید کنید.
اگر از قبل یک سایت دارید که شامل صفحات زیادی است و همیشه هم برای آن صفحات جدید پیاده سازی می شود، به جای کار بالا باید نقشه سایت را به روز کنید تا اطمینان حاصل شود که صفحات در اسرع وقت لیست شوند.
برای به روز کردن Sitemap، وارد Google Search Console شوید و سپس طبق مراحل خط زیر عمل کنید:
Google Search Console > Crawl > tab > Sitemaps.
زمانی که به قسمت مورد نظر می روید می توانید نقشه سایت به روز شده خود را در آنجا بفرستید تا گوگل در اسرع وقت آنرا Crawl کند.
 
استفاده از وب مسترهای گوگل
بدین منظور باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:
 • ابتدا برای خود یک اکانت (حساب کاربری) گوگل بسازید و سپس وارد آن شوید.اگر هم از قبل حساب کاربری در گوگل دارید لازم به ساخت آن نیست.

 • سپس وارد صفحه وب مستر گوگل شوید. میتوانید با وارد کردن آدرس google.com/webmaster مستقیما وارد این صفحه شوید.

 • در قسمت آدرس باری که در این صفحه تعبیه شده آدرس سایت خود را به طور کامل وارد کنید. برای مثال آدرس لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید  که متعلق به شرکت طراحی سایت دارکوب است باید به طور کامل در این کادر وارد شود به علاوه عبارت http یا https که قبل از نام کلی دامنه و عبارت WWW قرار می گیرد.سپس بر روی دکمه Add Site  کلیک کنید.

 • سپس باید روی عبارت Verify your Site کلیک کنید.

 • صفحه ای برای شما نمایش داده می شود که باید از قسمت Choose Verification method یکی از گزینه ها را انتخاب کنید.

 • Add a meta tag: این گزینه بیشتر برای کسانی که امکان آپلود فایل روی سایت خود را ندارند پیشنهاد می شود.بعد از انتخاب این گزینه عبارت یا برچسب مخصوصی به شما نمایش داده می شود؛ این عبارت را کپی کرده و در فایل اصلی سایت خود ما بین تگ های <head> قرار دهید و این فایل HTML را ذخیره کنید و در آخر بر روی دکمه Verify کلیک کنید.اگر تمامی کارها به درستی انجام شده باشد، گوگل، وب مستر بودن سایت شما را تایید می کند.

 • Upload an HTML File: این گزینه با گزینه قبلی تفاوت چندانی ندارد، فقط افرادی که می توانند روی سایت خود آپلود و بارگزاری فایل داشته باشند، می توانند از این گزینه استفاده کنند.البته اینها تعاریف سطحی از این گزینه های می باشند.در ادامه شما را با آنها بیشتر آشنا می کنیم.
 
حال سایت شما به گوگل معرفی شده است اما برای راحتی و روشن تر بودن تمامی این مراحل را با بیان دیگر و روشی با سهولت بیشتر بیان می کنیم.در ادامه تمامی اجزا که تا به اینجا برای شما شرح داده شده است مانند پازل به هم می چسبانیم و معرفی سایت به گوگل را به طور کامل برای شما شرح می دهیم.
قبل از شروع طریقه ساخت نقشه سایت را برای شما بیان خواهیم کرد.
 
ساخت نقشه سایت (Sitemap)
برای تشکیل یک نقشه سایت ابتدا وارد وبسایت لینک قابل نمایش نیست . لطفا ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید شوید.قسمتی را با نام Starting url مشاهده خواهید کرد که آدرس سایت (دامنه) خود را باید در آن وارد کنید.در قسمت Change Frequency زمان به روز شدن و تغییر وبسایت می باشد که باید آن را انتخاب کنید که به صورت روزانه (Daily)، ساعتی (Hourly) می باشد.
قسمت دیگری که باید مقداری را در آن وارد کنید Last Modification می باشد که باید در آن آخرین تاریخ به روز رسانی انجام شده در سایت را وارد کنید.اگر نمی دانید که سایتتان دقیقا در چه زمانی به روز شده است می توانید با انتخاب گزینه Use Server Response، این کار را بر عهده خود سیستم بگذارید.بعد از آن بر روی عبارت Start (شروع) کلیک کنید.وب سایت شروع به ساخت نقشه سایت شما خواهد کرد که بسته به کمیت و حجم صفحات زمان این عملیات متفاوت است.
پس از اتمام عملیات ساخت، دو فایل  با نام های Sitemap.xml، Sitemap.xml.gz که فایل با پسوند gz فشرده شده همان فایل نقشه سایت است، برای دانلود در اختیار شما قرار می گیرد.
خب حالا ما نقشه سایت را داریم و می توانیم برای Crawl شدن بهتر سایت آن را در Google Console قرار دهیم که آنرا بالاتر برای شما بیان کردیم.
خب طبق گفته مان زمان آن است که معرفی سایت را به روشی بسیار راحت تر و منظم تر برای شما بیان کنیم.البته این روش مرتب شده همان گفته های قبلی است که شرکت طراحی سایت دارکوب برای راحتی کار شما عزیزان آن را در دسترس قرار داده است.
 
جمع بندی نحوه معرفی سایت به گوگل
توصیه می کنیم که عزیزان همین روش را برای شناسایی سایت به گوگل به کار گیرند.
خب بهترین و سریعترین راه برای قرار گرفتن سایت در لیست گوگل  شناساندن سایت به Google’s Search Console یا (google WebMasters) سابق می باشد.در بالا نام این دو را جداگانه ذکر کردیم، اما الان متوجه شدیم که هر دوی آنها یک سایت می باشند.
برای اینکار در ابتدا نیاز دارید که یک حساب گوگل وب مستر باز کنید.خب اگر از قبل حساب گوگل داشته باشید طبیعتا پروسه ساخت گوگل وب مستر سریع تر انجام می شود، در غیر اینصورت باید در ابتدا برای خود یک حساب گوگل بسازید.
خب پس از ثبت نام زمانی که وارد شوید دکمه ای تحت عنوان "Add A Property" خواهید دید، اینجا همان جایی است که شما در مورد وبسایتتان به گوگل خواهید گفت.نام وبسایت خود را به همراه http:// یا https:// در جعبه موردنظر که برای شما فراهم شده وارد کنید و بر روی Continue(ادامه) کلیک کنید.
حالا زمان آن است که  مجوز خود را در سایت برای گوگل مشخص و تایید کنید، برای انجام این کار گوگل از شما می خواهد تا چند کد منحصر به فرد را وارد سایت کنید.دو راه مختلف برای ورود این کدها وجود دارد، اما بهترین راه، ایجاد و استفاده از meta tag می باشد که می توانید با این روش سایت خود را منتشر کنید (که در بالا روش انتخاب و وارد کردن کدهای متا تگ را برای شما بیان کردیم).
زمانی که کد را به وبسایت اضافه و سایت را منتشر کردید، نیاز است تا آن را به گوگل اطلاع دهید تا شما را تایید کند.اگر مراحل بالا را انجام داده اید، بر روی "Alternate Methods" کلیک کنید و HTML Tag را انتخاب کنید و بر روی Verify کلیک کنید.اگر تمامی مراحل را درست انجام داده باشید در پایان پیام  تبریک با عنوان (Congratulations) را خواهیم دید؛ پس از دیدن این پیام بر روی Continue کلیک کنید.
حالا زمان آن است که نقشه سایت را ارسال کنید:
 1. بر روی گزینه Crawl در منوی سمت چپ کلیک کنید.

 2. سپس بر روی Sitemaps در منوی سمت چپ کلیک کنید.

 3. بعد از اینکه نام دامنه خود را تایید کردید، بر روی دکمه "Add/Test Sitemap" کلیک کرده و فایل xml را وارد کنید.

 4. دکمه Submit Sitemap را بزنید.
گوگل نقشه سایت شما را شناسایی و در صف رتبه بندی خود قرار می دهد و Googlebot(ربات های گوگل) نقشه سایت را مشاهده و صفحات شما را ایندکس خواهند کرد.پس از انجام اینکار شما می توانید ببینید که گوگل چه صفحاتی از سایت را ایندکس کرده و در فهرست قرار داده و در نتایج خود نمایش می دهد.
sitedar.com
سئو
پاسخ }
سپاس شده توسط
#2
فروش گل و گیاه آنلاین
بازار گل و گیاه آنلاین
فروش گل آنلاین ارزان
فروش گل آنلاین مجهز
فروشگاه گل آنلاین
گلفروشی آنلاین
گل فروشی آنلاین
فروش گل آنلاین
خرید گل اینترنتی
خرید اینترنتی گل
بازار آنلاین گل
فروش گل
گل اینترنتی
گل آنلاین
آی لیلیوم
پاسخ }
سپاس شده توسط


پرش به انجمن: